• Menu

  Branża FMCG w dobie koronawirusa

  Kryzys spowodowany koronawirusem dotknął niemal wszystkich branż – jednych w większym, innych w mniejszym stopniu. Branża FMCG i chemii gospodarczej nie ucierpiała na kryzysie zbyt mocno, a nawet można powiedzieć, że trochę na nim skorzystała.

  W momencie gdy wirus COVID-19  pojawił się w Polsce wiele osób opanował istny szał związany z silniejszą niż zwykle dbałością o czystość i higienę. Na topie były zwłaszcza, i nadal są żele antybakteryjne. W kulminacyjnym momencie firmy nie nadążały z ich produkcją. Rzeczywiście wiele firm z branży FMCG przekierowało sporą część swojej produkcji, skupiając się właśnie na produktach o działaniu antybakteryjnym – jak chusteczki, żele, płyny itp. Wiele firm zaczęło też sprzedawać ochronne maseczki i przyłbice, ponieważ zapotrzebowanie na nie było i nadal jest duże.

  Oprócz tego nadal jest duży popyt na chemię gospodarczą i środki czystości. W obawie przed wirusem wiele osób zaczęło zwracać jeszcze większą uwagę na kwestie higieny i czystości, dezynfekując klamki, telefony,  i inne przedmioty codziennego użytku. Zwiększyła się też świadomość odnośnie tego jak częste mycie rąk jest ważne, nie tylko w kontekście walki z koronawirusem, ale ogólnie w walce z różnymi innymi bakteriami.

  Po  tym jak poluzowane zostały obostrzenia i wiele podmiotów mogło zacząć w miarę normalnie działać musiały one odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Niektóre branże jak np. salony beauty, gabinety lekarskie, czy restauracje musiały tylko trochę bardziej niż dotychczas dbać o higienę i dezynfekcję. W tych branżach bowiem zachowanie sterylności i czystości jest bardzo ważne na co dzień, nie tylko w czasie pandemii. Ale już na przykład sklepy – spożywcze czy odzieżowe, księgarnie, urzędy, banki – tu koronawirus zmienił wiele. Nagle wszędzie konieczne jest udostępnianie środków do odkażania rąk, noszenie maseczek, i przestrzeganie dodatkowych wytycznych związanych z higieną.

  Branża FMCG

  Nic więc dziwnego, że hurtownia chemii gospodarczej https://www.roem.pl/ cieszy się teraz tak dużym zainteresowaniem. Wiele firm zamawia środki czystości i chemię gospodarczą w dużych ilościach, a hurtownia chemii gospodarczej jest najlepszym miejscem. Zwłaszcza taka, która oferuje sprzedaż online, co w obecnej sytuacji jest dużym ułatwieniem i daje większe poczucie bezpieczeństwa.

  Hurtownia chemii gospodarczej to idealne miejsce, w którym możesz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne środki, również o działaniu dezynfekującym.

  Branża FMCG

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane