• Menu

  Bezpieczna podróż po Warszawie – dlaczego lepiej wybrać taksówkę?

  Jeżeli masz zamiar wybrać się do Warszawy, zapewne będziesz korzystać z alternatywnych sposobów na poruszanie się po mieście. Choć tramwaje i autobusy wydają się kuszącą opcją, to wymagana jest znajomość miasta. Również metro, którego nie ma w innym miejscu w Polsce jest świetnym pomysłem, to istnieje tylko jedna trasa i wymagane są dodatkowe środki transportu. A może po prostu sięgnąć po taksówkę?

  Co prawda w Warszawie funkcjonuje też UBER i inni prywatni przewoźnicy, którzy chętnie będą wozić Cię po mieście, to musisz być uważnym do jakiego pojazdu wsiadasz. Największe niebezpieczeństwo czeka na Ciebie pod lotniskiem czy dworcem. Niektóre z „taksówek” przypominają te legalne, jednak za samo trzaśnięcie drzwiami już na start płacisz całe 100 złotych, jak nie więcej. Kilometrówka naturalnie też jest znacznie wyższa niż w tradycyjnej taryfie. Takie oszustka się zdarzają, ale na szczęście władze miasta w tym walczą. Dlatego przed przyjazdem do miasta, lepiej sprawdź jakie działają tutaj korporacje, ponieważ kierowca posiadający licencja taxi Warszawa przewiezie Cię bezpiecznie.

  Zastanawiacie się pewnie – a co z Uberem? Zapytaliśmy się o to najbardziej doświadczonych – czyli pasażerów i mieszkańców Warszawy!

  „Początkowo wszyscy się cieszyliśmy z faktu, że Uber wchodzi do Warszawy i wszyscy moi znajomi sięgali po aplikację i zamawiali ich kierowców. Jednak z czasem zaczęliśmy zauważać pewną prawidłowość – im dłużej byli dostępni, tym słabiej się starali. Wybierali dłuższe trasy, bo leci i kilometrówka i za minuty. Kilka razy widziałam jak kierowca ignorował moje pytania, czy na tym odcinku nie będzie korków i wjeżdżał. Tym samym przejazd wcale nie był taki tani, jak się wydawało! Wróciłam do taksówek, bo jednak oni stale świadczą taką samą jakość przejazdów” – powiedziała Aniela, która mieszka w Warszawie od kilku lat.

  Co prawda, taksówkarze mają jeszcze jedną zaletę – posiadają licencję taxi Warszawa, która jest gwarantem jakości, bezpieczeństwa i odbytych szkoleń, kursów, egzaminu. Ponadto, nie każdy może zostać przecież kierowcą taksówki! Przed kandydatami są stawiane wymagania, które restrykcyjnie muszą spełnić – odpowiedni wiek, brak kartoteki w sądzie, żadnych ciążących wyroków, zarejestrowana działalność gospodarcza oraz samochód, który ma ważne przeglądy i ubezpieczenie. Ponadto, każdy kierowca musiał wcześniej wykonać kurs taxi Warszawa i zdać egzamin, który uprawniał do otrzymania licencji taxi.

  Jak zatem widać, choć Warszawa daje nieograniczone możliwości – także w kategorii transportu, to te stare i sprawdzone są najwłaściwsze. Wybieraj świadomie taksówkę, jednak upewnij się, że jest zrzeszona z korporacją, która funkcjonuje na terenie Warszawy. Czytaj taryfikator, który zawsze powinien znajdować się na szybie – jeżeli go nie ma, nie wsiadaj do pojazdu, bo będzie Cię to słono kosztować. A jak masz i tak wątpliwości, możesz zamówić taryfę przez telefon i liczyć na dodatkowy rabat! Podróżuj tanio i bezpiecznie po mieście!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane