• Menu

  Praca Uber – Jak zacząć pracę jako kierowca?

  Każdy, kto lubi jeździć samochodem, z całą pewnością nie raz myślał o pracy kierowcy. Dzięki temu można bowiem połączyć przyjemne z pożytecznym. Jednak tak jak jest wiele różnych typów samochodów, tak samo każdy kierowca jest inny. Podpowiadamy zatem jak zacząć pracę jako kierowca i zarabiać jeżdżąc samochodem.

  Jak zacząć pracę jako kierowca? Od wyboru kategorii!

  Oczywistym jest, że podstawą do rozpoczęcia pracy jako kierowca niezbędne będzie prawo jazdy. Na początek warto więc sprawdzić co nam dają poszczególne kategorie.

  • Kategoria B – pozwala prowadzić samochód o wadze do 3,5 tony (z wyjątkiem autobusu) lub z lekką przyczepą, a także do prowadzenia ciągnika rolniczego i pojazdów wolnobieżnych.
  • Kategoria C – uprawnia do prowadzenia pojazdów samochodowych o wadze wyższej niż 3,5 tony (z wyjątkiem autobusów), wraz z przyczepą.
  • Kategoria D – pozwala na prowadzenie autobusu, ciągnika rolniczego oraz pojazdu wolnobieżnego.

   

  Praca Uber

  Sprawdzenie wymagań pracy

  Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie wymagań, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o prawo jazdy. Podstawowym kryterium jest wiek. W tej chwili, aby móc starać się o prawo jazdy kategorii B, należy mieć ukończone 16 lat i – jeżeli do egzaminu przystępuje się przed osiągnięciem pełnoletności – pisemną zgodę opiekunów.

  Dla kategorii C próg wieku wynosi 21 lat. Jeszcze więcej, kiedy mówimy o kategorii D. W tym przypadku należy mieć ukończone 24 lata oraz posiadać już prawo jazdy kategorii B.

  Praca UberSpecyfika pracy jako kierowca

  Kolejnym ważnym krokiem powinno być zbadanie specyfiki każdego rodzaju pracy. Przykładowo praca kierowcy samochodu ciężarowego wiąże się z życiem za kółkiem i powrotami do domu na weekendy. Im dalej wozi się towar – np. za granicę – tym dłużej jest się poza domem.

  Z kolei praca kierowcy autobusu związana jest ze sztywnym grafikiem oraz pracą zmianową. Najlepszą opcją wydaje się być założenie własnej działalności oraz samodzielne planowanie swojego grafiku.

  Szukanie pracy, czyli jak zacząć pracę jako kierowca? 

  Kiedy podjęliśmy decyzję, docieramy do sedna sprawy. Do poszukiwania ogłoszeń. Warto sprawdzić różne możliwości. Często można trafić na bardzo ciekawe ogłoszenia, np. osobistego kierowcy czy współpracy na zasadach samozatrudnienia. Najważniejsze to trzymać się swoich preferencji i szukać pracy według nich. Warto pamiętać także o swoim charakterze.

  Praca Uber

  Osoba, która lubi samotność, raczej nie sprawdzi się jako kierowca autobusu, z kolei miłośnicy towarzystwa nie będą czuć się dobrze jako kierowcy samochodu ciężarowego. Należy też zastanowić się, czy praca kierowcy ma być stałym zawodem, czy tylko opcją na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Tutaj warto także przemyśleć swoje preferencje dotyczące czasu pracy. Praca Uber nie jest do końca taka prosta, warto więc się dobrze na tym wyborem zastanowić.

  Czy będzie się w stanie siedzieć za kierownicą przez kilka godzin? Jaka pora dnia jest najlepsza do jazdy? I czy korki, jednostajna jazda lub zatrzymywanie się na przystankach nie powodują nerwowości, stresu, czy nawet – nadpobudliwości. Ponieważ, jeżeli lubi się jeździć samochodem, z pracy kierowcy powinno się czerpać przyjemność.

   

  Ile zarabia kosmetyczka w Niemczech i innych krajach?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane