• Menu

  Ile zarabia kosmetyczka w Niemczech i innych krajach?

  Zarobki kosmetyczek w Niemczech, Norwegii, Szwecji i Anglii są o wiele wyższe niż w Polsce. Z tego powodu wiele osób, które zdobyły kwalifikacje zawodowe w kraju, decyduje się na wyjazd. Sprawdź, ile zarabia kosmetyczka za granicą w zależności od państwa oraz doświadczenia.

  Ile zarabia kosmetyczka

  Zarobki kosmetyczki za granicą – czy są wysokie?

  Wpływ na zarobki kosmetyczek w Polsce ma ich doświadczenie, staż, kwalifikacje, miejsce pracy oraz miasto zatrudnienia. Przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi w naszym kraju 3,5 tys. złotych brutto, czyli około 2,5 tys. złotych netto.  Największe pensje osiągają specjalistki zatrudnione w prestiżowych salonach urody lub pracujące na własny rachunek – mogą one sięgać nawet 6,5 tys. złotych brutto (4,5 tys. złotych netto). Tymczasem zarobki kosmetyczki za granicą wynoszą od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nic dziwnego, że osoby po szkole kosmetyczek w Katowicach rozważają rozwijanie swojej kariery w innych krajach Unii Europejskiej.

  Praca za granicą wiąże się jednak z koniecznością spełnienia określonych warunków. Osoby, które zdecydują się na emigrację zarobkową, w niektórych państwach będą musiały wystąpić o uznanie kwalifikacji zawodowych.

  Ile zarabia kosmetyczka w Niemczech?

  To, ile zarabia kosmetyczka w Niemczech, zależy od wielu czynników. Osoba początkująca na tym stanowisku otrzymuje średnio 1500 euro brutto miesięcznie, czyli około 6 800 złotych. Pierwsze pieniądze mogą również zarobić osoby, które się uczą. Na pierwszym roku kosmetyczki otrzymują średnio 500-700 euro (2,2-3,1 tys. złotych), na drugim 700-800 euro (3,1-3,6 tys. zł), a na trzecim – 900-1000 euro (4-4,5 tys. złotych). Na największe wynagrodzenia mogą liczyć specjalistki z kilkuletnim doświadczeniem zatrudnione w ekskluzywnych SPA, gabinetach urody oraz kurortach wypoczynkowych. Otrzymują one między 2, a 3 tys. euro brutto, czyli 9-13,5 tys. złotych. Wysokie zarobki kosmetyczek w Niemczech dotyczą zwłaszcza dużych miast takich jak Berlin, Monachium, Hamburg czy Kolonia. Zawód kosmetyczki jest w pełni uznawany przez zachodniego sąsiada. Oznacza to, że kwalifikacje zdobyte w Polsce są równoważne kwalifikacjom niemieckim i wystarczają do otwarcia własnej działalności gospodarczej lub zatrudnienia.

  Zarobki kosmetyczki za granicą – gdzie jeszcze warto wyjechać?

  Niemcy to nie jedyne państwo, w którym zarobki kosmetyczek są wysokie. Pensje rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych mogą również otrzymać specjalistki pracujące w Anglii i krajach Europy Północnej.

  Ile zarabia kosmetyczka w Norwegii i Szwecji?

  Średnie zarobki kosmetyczki w Norwegii wynoszą 13,5 tys. koron norweskich, co odpowiada około 6 tys. złotych. Osoby z mniejszym doświadczeniem otrzymują zazwyczaj 11 tys. koron norweskich (4,8 tys. złotych), a te, które mają wysokie kwalifikacje i pracują w zawodzie kilka lat – nawet 15 tys. koron  (6,6 tys. złotych).

  W Szwecji kosmetyczki mogą liczyć na pensje rzędu 13-22 tys. koron, czyli 5,8-9,8 tys. złotych. Najlepiej wynagradzane specjalistki są w stanie zarobić nawet 40 tys. koron miesięcznie (17,8 tys. złotych).

  Ile zarabia kosmetyczka w Anglii?

  Zarobki początkującej kosmetyczki w Anglii są na poziomie płacy minimalnej, a więc wynoszą 1545 funtów (około 8,1 tys. złotych). Przeciętne wynagrodzenie na rękę to prawie 8,9 funta. Zarobki praktykantek poniżej 23. roku życia są mniejsze, zgodnie ze stawką godzinową odpowiadającą ich wiekowi. Wraz z podnoszeniem kwalifikacji oraz zdobywaniem doświadczenia, kosmetyczka może zarobić nawet 1,6-1,7 tys. funtów miesięcznie (8,4-9 tys. złotych). Warto wiedzieć, że osoby, które są bardzo dobre w swoim fachu, często otrzymują napiwki. Z tego powodu warto dążyć do budowania bazy stałych klientów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane