• Menu

  Badamy leki

  Zespół pomp prożniowychInstytut Farmaceutyczny, jako jedyna w Polsce placówka naukowa, zajmuje się kompleksowo zagadnieniami z dziedziny wiedzy o leku oraz pracami rozwojowymi i wdrożeniowymi.

  Potencjał naukowy IF obejmuje analizę potrzeb lecznictwa chorób cywilizacyjnych oraz sytuacji patentowej substancji czynnej (API) i formy (FDF) leku, opracowanie wieloetapowych technologii syntezy substancji farmaceutycznych wraz z pełnym pakietem analitycznym, badaniem dostępności i równoważności biologicznej produktów leczniczych, aż do wytworzenia dokumentacji rejestracyjnej.

  IF wyposażony jest w nowoczesną aparaturę pomiarową, która pozwala na kompleksową charakterystykę API i FDF. Zgodność procedur z wymaganiami GMP kontrolowana jest przez własny Dział Zapewnienia Jakości  oraz audyty zewnętrzne.

  W okresie 60-letniej działalności IF opracowano i wdrożono ponad 400 technologii syntezy API i FDF.  Działalność IF obejmuje nie tylko innowacyjne prace nad syntezą API, metodami analitycznymi, technologią syntezy i wdrożeniem leków generycznych, lecz także badania nad nowymi substancjami czynnymi. Liczba zgłoszeń patentowych i uzyskanych patentów wynosi ok. 15 rocznie. Jako jedna z niewielu liczących się wytwórni API w Polsce, IF produkuje dla odbiorców zarówno krajowych, jak i międzynarodowych API o wysokim stopniu komplikacji technicznej, małym tonażu i wysokiej wartości jednostkowej, takie jak API leków onkologicznych (imatinib, anastrozol), oftalmicznych (przeciwjaskrowe), stosowanych w chorobach metabolicznych i łuszczycy (metabolity witaminy D), witaminy K, leków krążeniowych (carvedilol, clopidogrel).

  Jednocześnie Instytut Farmaceutyczny jest jedynym w Polsce ośrodkiem, który posiada umiejętność transferu wynalazków z zakresu farmacji wytworzonych w ośrodkach akademickich do sfery produkcyjnej.

  www.ifarm.eu

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane