• Menu

  Chemia dla branży farmaceutycznej od sprawdzonego partnera

  ROKAnolSkażenie środowiska, a także coraz szybsze tempo życia sprawiają, że od kilku lat odnotowujemy wzrost zachorowań na najróżniejsze alergie, w tym przejawiające się problemami skórnymi.

  Stres i skażenie żywności podejrzewa się również o powszechność występowania chorób autoimmunologicznych oraz innych przewlekłych chorób skóry, choć należy przyznać, że ich przyczyny nie są jeszcze do końca znane.

  Aktualnie wydaje się, że świadomość ekologiczna bogacących się społeczeństw wzrasta, natomiast irracjonalnie byłoby oczekiwać, że świat zwolni z dnia na dzień i ludzie przestaną chorować. Trudno się cieszyć z powyższego, natomiast pewne jest, że branża farmaceutyczna jeszcze przez długi czas będzie stanowiła wsparcie dla osób zmagających się z tego typu chorobami, ale też dermatologia będzie dla niej jedną z bardziej istotnych dziedzin.

  Jakość składników ma znaczenie

  W kontekście rozwoju farmacji, nie można również zapominać, że we współczesnym świecie dominują obecnie społeczeństwa starzejące się. Wiek podeszły niesie ze sobą możliwość wystąpienia najróżniejszych schorzeń, w tym związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem skóry i konieczność leczenia ich, jednak równie istotne są codzienna pielęgnacja i profilaktyka bardzo delikatnego płaszcza lipidowego u osoby starszej.

  Wspomniana już wcześniej ekologiczna świadomość i powszechny dostęp do opinii innych użytkowników na temat niemalże każdego produktu sprawiają, że konsumenci są coraz bardziej wymagający i niełatwo wybaczają pomyłki producentom. Dobrym, pożądanym kierunkiem jest natomiast to, że są w stanie więcej zapłacić za jakość tego, co jest im zwyczajnie potrzebne lub w ich ocenie wręcz niezbędne do normalnego funkcjonowania.

  Biorąc pod uwagę powyższe, niezwykle istotne dla branży farmaceutycznej jest posiadanie sprawdzonego partnera dostarczającego chemię najwyższej jakości, zwłaszcza mającą powszechne zastosowanie w niemalże wszystkich produktach do pielęgnacji skóry. Takim składnikiem bez wątpienia jest ROKAnol, będący etoksylowanym alkoholem cetearylowym, należącym do grupy sufrakantów niejonowych.

  Jakość surowca potwierdza fakt, że jest klasyfikowany do grupy Makrogol Cetosearyl Ether, co zawdzięcza spełnianiu restrykcyjnych wymagań określanych przez kodeks apteczny, które można znaleźć w Europejskiej Farmakopei. Nadto szczególna zdolność ROKAnolu do emulgacji składników już w temperaturze pokojowej, pozwala zachować pełne właściwości cennych substancji aktywnych, wrażliwych na podgrzewanie, przy tym tworzy stabilne formulacje, zapewnia doskonałe dyspergowanie, a także zagęszczanie substancji.

  Z uwagi na zawarte wyżej informacje nie ulega wątpliwości fakt, że wykorzystywane w kosmetykach substancje powinny być sprowadzane od sprawdzonego, znanego w branży pośrednika, który posiada specyfiki ze zweryfikowanych źródeł. Jednym z nich jest Distripark.com, którego ofertę w tym zakresie znajdziemy na stronie: https://distripark.com/produkty-dla-firm/przemysl-farmaceutyczny.

  Zastosowanie ROKAnolu

  ROKAnol

  Jak już wspomniano, ROKAnol znajduje zastosowanie w większości produktów do powierzchniowego leczenia schorzeń dermatologicznych, ale też do codziennej pielęgnacji skóry, m.in. przesuszonej, delikatnej, występującej u osób starszych i dzieci oraz profilaktyki zagrożeń bakteryjnych, grzybiczych czy wirusowych.

  Niżej wymieniono jedynie kilka podstawowych możliwości  użycia tegoż składnika, mimo to w pełni obrazuje to jego uniwersalność.

  Dermokosmetyki – obecnie prężnie rozwijająca się dziedzina, nie do przecenienia dla branży farmaceutycznej, zwłaszcza wobec coraz bardziej powszechnej sprzedaży sieciowej i internetowej balsamów, kremów, olejków, dedykowanych najbardziej specyficznym potrzebom i oczekiwaniom konsumentów. ROKAnol, wykazując silny charakter hydrofilowy ze względu na stopień etoksylacji alkoholu cetostearylowego, doskonale sprawdzi się przy tworzeniu stabilnych emulsji typu olej w wodzie. Nie można również zapomnieć o wspomnianych już jego wyjątkowo dobrych właściwościach emulgujących, również wpływających na jakość produkowanych emulsji, umożliwiając  zastosowanie najdelikatniejszych i najbardziej kosztownych składników aktywnych.

  Maści antyseptyczne – ROKAnol, mając bardzo dobre właściwości dyspergujące i stabilizujące, tworzy stabilne formulacje w produktach, gdzie substancja aktywna występuje w formie stałej. Należy przy tym pamiętać, że nie chodzi tu wyłącznie o leki na schorzenia dermatologiczne, ale również wspomniane już wcześniej dermokosmetyki, a także produkty codziennej pielęgnacji dla cer wrażliwych czy delikatnej skóry niemowląt oraz ludzi starszych.

  Opatrunki w formie sprayu – ROKAnol znajdzie tu zastosowanie, również z uwagi na doskonałą zdolność  dyspergowania substancji aktywnej w produkcie, co umożliwi jej równomierne rozprowadzenie na skórze. Tego typu środki są coraz bardziej popularne w zestawach pierwszej pomocy, ponieważ zapewniają możliwość natychmiastowej reakcji na rozmaite urazy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane