• Menu

  Apteki internetowe, czyli krok do przodu branży farmaceutycznej

  Apteki internetowe to miejsca, w których coraz chętniej dokonujemy zakupów. Tego typu zakupy cechują się ogromnym komfortem, gdyż potrzebne leki można zamówić w sieci i odebrać w wybranym punkcie lub zamówić je z dostawą do domu. Nie trzeba więc szukać apteki i stać w korkach. Dodatkowo pozbywamy się także wstydu związanego z zakupem niektórych środków. Dlaczego apteki internetowe stały się tak popularne?

  Apteki internetowe

  Ruch aptek do internetu- Rewolucja w przemyśle farmaceutycznym

  Z najnowszych badań wynika, że aż 30% osób dokonuje zakupu leków w aptekach internetowych. Okazuje się więc, że spora część osób zrezygnowała całkowicie z zakupów leków i kosmetyków w stacjonarnych punktach. Apteki internetowe stały się popularne już kilka lat temu. Na początku swoje produkty z odbiorem w aptece oferowało zaledwie kilka aptek, takich jak apteki Dbam o Zdrowie, czy apteka Gemini. Obecnie udostępnione zostały także formy dostawy do domu, dlatego zakup niezbędnych produktów możliwy jest bez wychodzenia w domu.

  Warto jednak pamiętać, że w przypadku leków wydawanych na receptę możliwy jest wyłącznie odbiór w punkcie za okazaniem recepty. Obecnie także mniejsze i jednocześnie mniej znane apteki postanowiły wyjść do internetu ze swoją ofertą. Wpływa to na konkurencyjność cen oraz szerszą gamę dostępnych towarów, także kosmetycznych, których dostępność stacjonarna jest stosunkowo niewielka. W aptekach internetowych możliwy jest nie tylko zakup towarów, ale także przegląd dostępnej oferty, rezerwację leków i porównanie cen. Pacjenci mogą w ten sposób wybrać tańsze zamienniki drogich leków i w ten sposób zaoszczędzić spore sumy pieniędzy.

  Dynamiczny wzrost E-aptek

  Z najnowszych raportów wynika, iż w Polsce zarejestrowanych jest ponad 170 aptek internetowych. Coraz więcej aptek stacjonarnych otwiera swoje punkty internetowe, oferując leki i kosmetyki w atrakcyjnych cenach, co przekłada się na wzrost zysków w porównaniu z otwarciem wyłącznie punktu stacjonarnego. Klienci dokonują zamówienia w internecie, natomiast w aptece dokonują odbioru. Płatność można zrealizować online lub na miejscu, co także stanowi udogodnienie. Zdaniem ekspertów apteki internetowe w ciągu kilku najbliższych lat wyprą z rynku apteki stacjonarne. Co ciekawe, obecnie nawet starsze osoby coraz chętniej dokonują zakupów online, zdając sobie sprawę z tego, jak ogromna jest to oszczędność.

  Gdzie można kupić leki najtaniej?

  Wśród najpopularniejszych aptek, które umożliwiają zarówno zakupy online, jak i zakupy z odbiorem a w aptece znajdują się apteki:

  • Dbam o Zdrowie (DOZ)- Odbiór osobisty w wielu punktach w Polsce lub wysyłka,
  • Apteka Gemini- Odbiór osobisty w wielu punktach w Polsce lub wysyłka,
  • Apteka-melissa- Odbiór osobisty w punkcie lub wysyłka,
  • Cefarm24- odbiór osobisty w punkcie w Białymstoku lub wysyłka,
  • e-zikoapteka- Odbiór osobisty w wielu punktach w Polsce lub wysyłka.

  Przed dokonaniem zakupów warto więc porównać ceny i przejrzeć aktualne promocje. W sieci znaleźć można znacznie więcej aptek internetowych, jednak wymienione powyżej cieszą się największym uznaniem i zaufaniem konsumentów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane