• Menu

  Apteki w czasie izolacji społecznej. Sposoby na to, aby ułatwić sobie życie

  Obecnie znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Nasze życie zdominowała pandemia koronawirusa i czy chcemy, czy nie musimy się jej podporządkować. Trudności napotykamy w wielu sytuacjach – podczas załatwiania różnych spraw w urzędach, czy nawet podczas niezbędnych, codziennych zakupów.

  Zmiana panujących dotychczas warunków

  Świat i zwyczaje, które znamy, z dnia na dzień zmieniły się diametralnie. Nie istnieje już życie, które znaliśmy – z całą pewnością wirus odebrał nam dużą część naszej wolności i swobody. Wyjście na niezbędne, codzienne zakupy nie odbywa się już spontanicznie, według naszych potrzeb. Od niedawna każde wyjście po sprawunki musi być szczegółowo zaplanowane. Ze względu na nasze i innych dobro, nie powinno także odbywać się zbyt często.

  Zakupy podczas pandemii koronawirusa

  Żeby ograniczyć wyjścia z domu i niepotrzebnie się nie narażać, warto każde wyście zaplanować. W ten sposób zyskamy także dobry nawyk. Na zaplanowanych zakupach, które robimy zgodnie z przygotowaną wcześniej listą, najczęściej wydajemy znacznie mniej, niż w przypadku impulsywnych zakupów, kiedy zwykle kupujemy znacznie więcej, niż planowaliśmy i przeważnie też więcej, niż naprawdę potrzebujemy. Planować powinniśmy nie tylko wyjście do sklepu spożywczego, ale i do apteki – tam obostrzenia przestrzegane są wyjątkowo skrupulatnie. Dzieje się tak, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że osoba, która źle się czuje, w pierwszej kolejności skieruje się właśnie do apteki.

  Apteki zawsze w pełnej gotowości

  Ze względu na pandemię Covid-19 wiele sklepów zamknięto. Na szczęście nie zalicza się do nich aptek, które nieustająco są w gotowości do tego, by nam pomagać. W wielu punktach ze względu na zaistniałą sytuację zdecydowano się nawet przedłużyć godziny pracy, tak, by każdy z nas zyskał możliwość zakupu niezbędnych mu lekarstw.

  Zakupy w aptece z nałożonymi ograniczeniami przez Covid- 19

  Przychodnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, zwiększyły możliwość wystawianie e-recept, które w wygodny sposób możemy realizować w aptece, z pominięciem wizyty w przychodni. Żeby minimalizować ryzyko styczności z osobą zakażoną, starajmy się możliwe jak najwięcej kupować w aptekach online. Warto także sprawdzić, czy dany lek mają na stanie apteki internetowe w Gdziepolek.pl. Jest to bardzo przydatna strona, której adres powinien zapamiętać każdy z nas. Dlaczego?

  • sprawdzimy na niej, która apteka dysponuje niezbędnymi dla nas lekami,
  • zarezerwujemy je,
  • w ten sposób szybko, sprawnie i – co najważniejsze – skutecznie zaopatrzymy się w potrzebne nam leki.

  Na stronie Gdziepolek.pl zobaczymy, która apteka znajdująca się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, ma na stanie interesujący nas lek. Unikniemy chodzenia od punktu do punktu, w poszukiwaniu potrzebnego nam specyfiku. Co ważne, sprawdzimy dostępność w aptekach, które są otwarte w danej chwili, znajdziemy także te całodobowe.

  W dobie pandemii musimy szczególnie starannie dbać o siebie i swoich bliskich. Szanujmy siebie nawzajem i jeżeli podejrzewamy, że jesteśmy chorzy, nie ruszajmy się z domu. Apteki internetowe zapewniają nam dostęp do bardzo wielu środków. Dokonując zakupów w ten sposób otrzymamy wszystko, to czego potrzebujemy, nie ruszając się z bezpiecznej przystani, jaką w tej chwili stanowią nasze domy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane