logo
logo
logo
logo
meble do aptek

Nowoczesne meble apteczne – przyciągnij klientów niezwykłą ekspozycją!
Opublikowano: 31 marca 2022

W Polsce z roku na rok rośnie liczba aptek. Związane jest to z przyjmowaniem coraz większej liczby leków i suplementów przez Polaków. Posiadając własną aptekę, koniecznie należy zadbać o jej odpowiedni wystrój, tak, aby klienci mogli swobodnie oglądać produkty. Dzięki temu będą chętnie do niej wracać, nie tylko po suplementy, ale również w celu realizacji recept. Dzisiejsze apteki, to nie tylko okienko i mnóstwo półek bez dostępu dla klientów. To ekspozycja, wśród której klienci mogą samodzielnie wybrać wiele produktów, odpowiadających im potrzebom. Dlaczego warto postawić na nowoczesne meble apteczne? Przeczytasz w naszym artykule. 

Meble w aptekach – jak powinny wyglądać?

Meble w aptekach, oprócz estetycznego i nowoczesnego wyglądu powinny spełniać wymagania BHP, tak, aby umożliwiać bezpieczne i swobodne poruszanie się. Co istotne, wyposażenie aptek jest zależne od Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 30 września 2002 roku w sprawie wymogów, jakie powinien spełniać lokal apteczny. Rozporządzenie jasno wskazuje, że każda apteka powinna być wyposażona w:

  • stół ekspedycyjny, który powinien być osłonięty, w taki sposób, aby uniemożliwiał dostęp klientom. Stół ten powinien być również wyposażony w szuflady, dzięki którym możliwe jest przechowywanie leków i suplementów w uporządkowany sposób;
  • szafy ekspedycyjne, które powinny zamykać się co najmniej 60 cm od podłogi.
  • regały bądź zamykane szafy magazynowe;
  • szafy i sejfy; w których można przechowywać leki psychotropowe i substancję odurzające;
  • szafy chłodnicze i lodówki, w których możliwe jest przechowywanie leków.

Nowoczesne meble apteczne powinny pozwalać na tworzenie ekspozycji, a także gwarantować bezpieczne przechowywanie leków i ich uporządkowanie. Wbrew temu, co myśli wiele osób, meble do aptek to coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na stworzenie przyciągającego wzrok wnętrza. Są w pełni funkcjonalne i estetycznie wykonane, dzięki temu umożliwiają wyróżnienie się na tle konkurencyjnych aptek.

Ekspozycja w aptekach – dlaczego jest tak ważna?

Nowoczesne meble apteczne to systemy, które powinny gwarantować odpowiednie wyeksponowanie towaru oraz podkreślenie charakteru danego miejsca. W końcu w aptece powinna panować czystość, a meble muszą ułatwiać utrzymanie czystości. Dobre meble apteczne to odporność na uszkodzenia mechaniczne. Koniecznie muszą być także odporne na codzienną eksploatację. Wybierając meble apteczne, warto zwrócić uwagę na ich jakość i wykonanie. Powinny być one trwałe i mocne, gdyż ich zadaniem jest eksponowanie i przechowywanie towaru przynajmniej przez kilka lat. Nikt przecież nie chce, aby po krótkiej eksploatacji, konieczna była ich wymiana na nowe.

W dzisiejszych czasach meble apteczne powinny wyróżniać się funkcjonalnością, a także współczesnym designem. To wszystko po to, aby sprostać wymaganiom farmaceutów i klientów, umożliwiając efektywną sprzedaż i rozwój handlu w aptece. Ze względu na zmiany, jakie zaszły w sprzedaży w aptekach konieczne jest zapewnienie miejsca do samodzielnego poruszania się klientów między wypełnioną suplementami i lekami ekspozycją. Klienci, tak jak w wielu sklepach, chcą mieć możliwość samodzielnego czytania etykiet i wybierania produktów dopasowanych do własnych potrzeb. To ogromna oszczędność czasu dla farmaceutów i korzyść dla innych klientów, którzy nie muszą stać w kolejce, oczekując na wybór suplementu czy leku przez osobę aktualnie obsługiwaną. To świetny sposób na zwiększenie sprzedaży. Pamiętajmy jednak, aby wybierać odpowiednie meble, który pozwolą na atrakcyjne zaprezentowanie produktów i ich uporządkowanie ze względu na przeznaczenie. W ten sposób stworzą w pełni funkcjonalną przestrzeń.

Gdzie kupić nowoczesne meble do aptek?

Stając przed wyborem mebli aptecznych, należy pamiętać nie tylko o ich estetycznym wyglądzie, ale także o ekspozycji i bezpieczeństwie. Muszą być one w pełni dostosowane do wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2002 roku o wymogach, jakie powinna spełniać każda apteka (Dz. U. nr 171, poz. 1395). Takie meble i wyposażenie aptek można znaleźć w firmie Icas. Są to systemy, które w pełni odpowiadają potrzebom nowoczesnych aptek. To wysoka jakość użytych materiałów i funkcjonalność, dzięki której wnętrze zyska wspaniały wygląd przyciągający klientów. Meble dostępne w firmie Icas to idealny sposób na stworzenie ekspozycji przyciągającej klientów i miejsca do jak najlepszego przechowywania produktów.

 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

meble

Nowoczesny i modny salon- wybieramy stylowe m...

Sofa, kanapa, czy narożnik to ten typ wyposażenia, który decyduje o ch...
meble do ogrodu

Jak wybrać odpowiednie meble do ogrodu?...

Wiele osób, które są na etapie zakupu mebli do ogrodu, boryka się z...
meble biurowe

Meble biurowe. Niezbędnik każdego przedsiębio...

Przy projektowaniu biura ważne jest, aby pomyśleć o ogólnym wyglądzie...
Jak dobrać dywan

Jak dobrać dywan do charakteru wnętrza?...

Dywan to nie tylko tradycyjny element wystroju, to także szybki i pros...