• Menu

  Aluminiowe drabiny przegubowe dla branży budowlanej

  Drabina przegubowaFachowcy z branży remontowo-budowlanej potrzebują na co dzień sprawdzonych rozwiązań. Pośpiech, mobilność oraz różnorodność zadań, niejednokrotnie wykonywanych na wysokości i w niesprzyjających warunkach, wymagają wykorzystania wysoce profesjonalnego sprzętu.

  Z takimi wymaganiami bez trudu poradzi sobie aluminiowa drabina przystawna Krause z serii STABILO Professional – to zaledwie jeden element, a pełnić może naprawdę wiele funkcji.

  Drabina przegubowa to sprzęt, który za swoją budowę oraz różnorodność konfiguracji doceniany jest szczególnie przez ekipy remontowo-budowlane. Ta lekka konstrukcja – jak sama nazwa wskazuje – została oparta na systemie przegubów, dzięki którym możemy ‘łamać’ drabinę, uzyskując różne jej ustawienia. Przyjrzyjmy się co sprawia, że wśród różnych produktów i rozwiązań, drabina przystawna z serii STABILO Professional w wersji 4×3 szczeble to godna uwagi propozycja.

  Po pierwsze – bezpieczeństwo prac na wysokości

  Zadania stawiane przed wykonawcami robót budowlanych, elektrycznych czy instalatorskich nierzadko wymagają od nich ponadprzeciętnej zręczności i akrobatycznych wręcz umiejętności. Dotrzymać kroku mogą im tylko wyjątkowo bezpieczne i wytrzymałe urządzenia przeznaczone do prac na wysokość (aluminiowe drabiny, podesty czy rusztowania), które wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, na normę PN EN 131, która została wprowadzona na początku 2018 roku.

  Mówi ona, że wszystkie drabiny wykorzystywane jako przestawne, których długość przekracza 3m, powinny być wyposażone w odpowiedni stabilizator. Zapis ten dotyczy zatem także drabin przegubowych, które często wykorzystywane są jako element przystawny. Podczas zakupu modeli dłuższych niż 3 m warto więc wybierać te, które wyposażone są na stałe w stabilizator. Będzie on gwarancją bezpieczeństwa i da pewność, że praca na wysokościach wykonywana jest zgodnie z przepisami.

  Po drugie – wielofunkcyjność drabiny

  Inwestorzy coraz częściej wymagają od ekip budowlanych kompleksowości i gotowości do wykonywania niemal wszystkich zadań związanych z budową czy remontem mieszkania – od malowania, przez prace instalacyjne, po układanie paneli oraz płyt gresowych. Tak mocne zróżnicowanie prac wymaga z kolei od fachowców korzystania z niezawodnych narzędzi. Zalicza się do nich z pewnością aluminiowa drabina przegubowa KRAUSE w wersji 4×3 szczeble.

  Jakie są jej zalety? – Przede wszystkim wielofunkcyjność. Może być wykorzystywana jako element przystawny (kiedy liczy się wysokość), drabina wolnostojąca (kiedy nie ma jej o co oprzeć), a nawet wygodny pomost roboczy (kiedy praca wymaga ciągłego, ale niewielkiego przemieszczania się, np. podczas malowania) oraz uchwyt dystansowy (w trudno dostępnych miejscach). Opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania (SpeedMatic) zapewnia niezwykle szybką i komfortową obsługę oraz możliwość zbudowania dowolnej konstrukcji, dzięki czemu dostęp do najtrudniej położonych miejsc pracy na wysokości okaże się łatwością – odpowiada Marek Banach, ekspert firmy.

  Aluminiową drabinę przegubową z linii STABILO w wersji 4×3 szczeble wyróżniają dwa szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami (SafetyCap). Ponadto, profilowane ze wszystkich stron szczeble o głębokości 30 mm są gwarancją stabilności drabiny, a tym samym bezpieczeństwa dla użytkownika. Niezawodną konstrukcję uzupełniają podłużnice z tłoczonego aluminium ze wzmocnieniem krawędzi.

  Po trzecie – lekkość aluminiowej konstrukcji

  W pracę członków ekip remontowych i budowlanych wpisana jest konieczność ciągłego przemieszczania się na miejsce realizowanego zlecenia. Nie każda załoga budowlana dysponuje dużym samochodem dostawczym lub ciężarowym. Czasem do transportu służy jej zwykły samochód osobowy lub pojazd typu kombi, który musi pomieścić członków ekipy, narzędzia i materiały budowlane, a także drabinę bez której wykonanie zlecenia jest praktycznie niemożliwe.

  Drabiny przegubowe są więc idealnym rozwiązaniem dla osób dysponujących ograniczoną ilością przestrzeni. Gwarantująca wysokość roboczą bliską 4,4 m, drabina uniwersalna KRAUSE z serii STABILO Professional w wersji 4×3 szczeble pozwala złożyć się do długości zaledwie ok. 1 m, przez co jej transport (ale także przechowywanie) nie sprawia żadnych problemów. Jeśli dodamy do tego wyjątkowo niską wagę urządzenia wykonanego z wytrzymałego aluminium, dostajemy produkt odpowiadający na potrzeby najbardziej wymagającego profesjonalisty.

  Rynek budowlany jest dziś na tyle konkurencyjny, że o jakości ekip remontowych świadczą nie tylko umiejętności i doświadczenie pracowników, lecz także sprzęt i narzędzia, którymi posługują się oni w celu realizacji zlecenia. Warto więc stawiać na produkty bezpieczne, wielofunkcyjne i lekkie w transporcie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane