• Menu

  200 000 aut Grupy PGD

  Grupa PGD przekroczyła liczbę 200 000 sprzedanych samochodów w swojej historii. Dokonała tego jako pierwszy w Polsce dealer, w dwudziestym siódmym roku działalności w branży.

  Na okrągłą sumę złożyło się 162 497 aut nowych i 37 503 używane. Ponieważ w tym historycznym dniu (13 października) samochody dziewięciu marek wyjeżdżały z naszych salonów od Poznania po Kraków częściej niż co 8 minut, nie próbowaliśmy nawet ustalić, który miałby być tym wyznaczającym okrągłą liczbę – mówi Grzegorz Hankus, prezes Grupy PGD.

  Nie ma to jednak znaczenia, bo wobec tak ważnego wydarzenia chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które powierzyły nam swoje motoryzacyjne potrzeby i kiedykolwiek kupiły samochód w którymkolwiek z naszych salonówdodaje Grzegorz Hankus.

  Pierwszy samochód w Grupie PGD sprzedał krakowski salon Euro Car. Był nim Ford Sierra w kolorze tasman blue. Największy, bo wynoszący prawie 48% udział w sprzedaży nowych aut przez Grupę PGD stanowią Fordy, co jest zrozumiałe, ponieważ od współpracy z Fordem motoryzacyjna historia Grupy się rozpoczęła  i przez pierwszych jedenaście lat działalności należały doń tylko dealerstwa z autoryzacją Forda.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane