• Menu

  Zwierzęta łatwe w hodowli

  Zwierzę w domu przynosi wiele radości, jest nie tylko kompanem, ale także uczy odpowiedzialności i rozwija empatię. Nie każdy jednak ma czas na opiekę nad psem lub kotem. Codzienne spacery i zabawa wymagają poświęcenia, jednak nawet zapracowane osoby mogą cieszyć się swoim pupilem. Wystarczy wybrać zwierzę, które nie jest wymagające i jest łatwe w hodowli.

  Zwierzęta łatwe w hodowli

  Chomik

  Chomiki to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Wiele osób wybiera je na pierwszych pupili dla swoich dzieci. Chomik może być jednak miłym kompanem również osoby dorosłej. Przede wszystkim jest to zwierzę małe, nie wymaga dużych wybiegów ani legowisk. Wystarczy odpowiednio dopasowana klatka. W środku muszą jednak znaleźć się wszystkie niezbędne chomikowi akcesoria. To, co będzie Ci potrzebne, znajdziesz między innymi na stronie internetowej https://zwierzewdomu.com/. Chomik potrzebuje miejsca do spania, czyli wygodnego domku, a także miski na jedzenie i poidełka. Niezbędne są również zabawki, przede wszystkim kołowrotek. Oprócz karuzeli można zdecydować się także na inne akcesoria. Chomiki to zwierzęta aktywne w nocy, dlatego klatkę warto umieścić w innym niż sypialnia pomieszczeniu. Są to zwierzątka prowadzące samotniczy tryb życia, dlatego nie potrzebują kompanów w klatce. Warto również pamiętać, że chomiki nie są odpowiednie dla mniejszych dzieci. Zwierzęta te są bardzo delikatne, dlatego można łatwo wyrządzić im krzywdę.

  Świnka morska

  Wśród gryzoni popularne są także świnki morskie. Te jednak, w przeciwieństwie do chomików są bardzo towarzyskie. Dlatego decydując się na świnkę morską, warto zapewnić jej przyjaciela — dwie świnki to minimum, można kupić także trzy, wtedy będzie im z pewnością raźniej. Zaletą tych gryzoni jest ich dzienny tryb życia. Nie hałasują w nocy i możliwe jest spędzanie z nimi wolnego czasu w ciągu dnia. Świnki morskie potrzebują klatki w odpowiednim rozmiarze. Bez obaw można je z niej wypuszczać, zabezpieczając jedynie kable i miejsca, w których zwierzę mogłoby utknąć.

  Królik

  Jeśli szukasz trochę większego niż chomik zwierzęcia, z pewnością spodoba Ci się królik. Jest to pupil, który może dostarczyć dużo radości całej rodzinie. Króliki są bardzo energiczne, ale większość swojego dnia spędzają śpiąc. Dlatego bez obaw możesz zostawić je w zamkniętej klatce (dla ich bezpieczeństwa) i udać się do pracy. Po powrocie warto wypuścić swojego pupila na chwilę zabawy w pokoju. Króliki są jednak bardzo delikatne, dlatego nie nadają się dla małych dzieci, które mogłyby przez nieuwagę zrobić zwierzątkom krzywdę.

  Rybki

  Rybki pływające w akwarium to idealne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo mało czasu na zajmowanie się swoim zwierzęciem. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym karmieniu ich i czyszczeniu akwarium. Rybek nie trzeba wyprowadzać na spacer, ani poświęcać wolnego czasu na zabawę. Obserwowanie spokojnie pływających zwierząt ma również działanie wyciszające. Dlatego po stresującym dniu kilka chwil przy akwarium z rybkami może okazać się antidotum na napięcie i zmęczenie. Wybierając więcej niż jeden gatunek zwierząt, trzeba dobrze zapoznać się z opisami poszczególnych ryb. Nie wszystkie mogą bowiem przebywać ze sobą w tym samym zbiorniku. Wypełniając swoje akwarium rybkami, upewnij się, że żadna z nich nie stanowi zagrożenia dla reszty.

  Patyczak

  Chcesz mieć w domu nietypowe, ale łatwe w utrzymaniu zwierzę? Ciekawym rozwiązaniem jest patyczak. Przeżywa zwykle rok, dlatego nie nadaje się dla osób, które silnie przywiązują się do swoich pupili. Nie wymaga jednak skomplikowanej opieki. Owada powinno trzymać się w odpowiednim terrarium lub akwarium. Patyczaki lubią wilgoć, dlatego szklaną ściankę trzeba regularnie spryskiwać wodą. Wilgotną mgiełkę można także rozpylić w otoczeniu owada. Patyczaki można trzymać w większych grupach, ale za duże stado powoduje u nich agresję wobec pozostałych osobników. Owady mogą długo wytrzymywać bez pożywienia, dlatego spokojnie przeżyją nawet cały dzień nieobecności właściciela.

  Papużka falista lub kanarek

  Jako mało kłopotliwe zwierzę domowe dobrze sprawdzi się także papużka falista lub kanarek. Ptaki te nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Trzeba jedynie pamiętać o codziennej wymianie wody i pożywienia. W klatce ptaków powinny znaleźć się zabawki, które pobudzą zwierzęta do zabawy. Niezależnie, czy zdecydujesz się na papużkę falistą, czy na kanarka, pamiętaj, aby regularnie wypuszczać je z klatki. Warto wtedy zabezpieczyć okna, aby ptak nie uciekł. Po oswojeniu ptaki te, a szczególnie kanarek, lubią spędzać czas w towarzystwie swojego właściciela. Często podążają za nim po całym mieszkaniu. Ptaki można pozostawić na pewien czas w domu, na przykład, gdy trzeba udać się do pracy. Trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu im dostępu do pożywienia i świeżej wody. Niektóre ptaki, zwłaszcza kanarki, mogą czuć się samotne podczas długotrwałej nieobecności właściciela. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zostawienie włączonego radia. Cicho grające urządzenie zastąpi kanarkowi odgłosy krzątania się ludzi, do których ptak jest przyzwyczajony. Papużki faliste źle znoszą każdą zmianę otoczenia, dlatego wyjeżdżając, nie warto przenosić ich do domu rodziny lub znajomych. Lepszym rozwiązaniem jest, gdy opiekująca się ptakiem osoba przyjdzie nakarmić go do mieszkania.

  POLECAMY: Profesjonalna sesja dla Twojego pupila

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane