• Menu

  Zobacz, co potrafią nowoczesne telefony dotykowe

  telefony dotykoweObecnie, coraz częściej, słowo telefon oznacza domyślnie urządzenie z dużym dotykowym ekranem, a nie tradycyjny aparat z klawiaturą. Kolejne osoby przekonują się do technologii dotykowej, przełamując swoje początkowe opory.

  Sprawdź, czego nie można zrobić, decydując się na zakup tradycyjnego telefonu komórkowego.

  Mapy i nawigacja

  Oczywiście stara dobra Nokia posiadała wbudowany moduł nawigacji, jednak co to była za nawigacja. Na małym ekranie musieliśmy wypatrywać mikroskopijnych punktów, a funkcje map były bardzo ograniczone. Mając do dyspozycji duży ekran dotykowy, z łatwością sprawdzimy, co znajduje się w pobliżu, ustawimy najszybszą trasę do domu lub obejrzymy układ ulic w odległym mieście. Telefony dotykowe oferują szybkie działania i intuicyjną obsługę. Zupełnie jak na pełnowymiarowym komputerze. Nie musimy do tego kupować olbrzymich telefonów (z serii plus lub max). Wystarczy telefon o skromnej przekątnej 4 cale.

  Rozmowy wideo

  Niektórzy oponenci nowoczesnych smartfonów twierdzą, że telefon to urządzenie, które służy im przede wszystkim do dzwonienia. To fakt, jednak telefony dotykowe oferują też możliwość prowadzenia rozmów wideo (poprzez aplikacje takie jak Google Duo lub FaceTime). Funkcja ta sprawdza się szczególnie, jeśli dużo podróżujemy i chcemy pokazać najbliższym, co dzieje się wokół nas. Niektórzy szczególnie cenią sobie rozmowy wideo z wnukami.

  Mobilna telewizja

  Telefony dotykowe oferują też funkcję, która była nie do pomyślenia w tradycyjnych aparatach. Dzięki nim można oglądać telewizję w każdym miejscu, gdzie akurat się znajdujemy. Aplikacje takie jak HBO GO, Cyfrowy Polsat GO, czy Player pozwalają nam oglądać najważniejsze wydarzenia na żywo oraz niezliczone filmy i seriale także poza domem. Ostatnia unijna dyrektywa sprawiła, że możemy to robić również za granicą.

  Aplikacje

  Nie trzeba być fanem nowych technologii, żeby szybko docenić korzyści, jakie niosą z sobą aplikacje mobilne dostępne w telefonach z systemem Android lub iOS. Dzięki nim polecimy samolotem bez konieczności drukowania karty pokładowej, skorzystamy z odtwarzacza muzyki, edytora zdjęć, czy zagramy w mobilną grę.

  Bankowość elektroniczna

  Płatności zbliżeniowe w standardzie NFC czy coraz popularniejszy w Polsce standard płatności Blik to niestety opcje dostępne tylko dla posiadaczy smartfonów. Dzięki aplikacjom bankowym w mgnieniu oka mamy dostęp do finansów. Często, aby odblokować dostęp do konta, wystarczy odcisk palca. Tylko tyle i aż tyle, ponieważ zabezpieczenia biometryczne uchodzą na za najbezpieczniejsze na rynku.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane