• Menu

  Zmiany w sposobie druku na przestrzeni lat

  Z roku na rok dochodzi do ogromnych zmian gospodarczych, które widać w niemalże każdej dziedzinie. Jedną z nich jest produkcja plakatów – tutaj także przywiązuje się znaczną uwagę do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które unowocześniają usługę druku.

  Wraz z rozwojem tej dziedziny gospodarki pojawiła się również konieczność unormowania zasad, czyli wprowadzenia pewnych przepisów, którymi będą się kierować wszystkie drukarnie. Dzięki temu mamy obecnie pewność, że zamawiając np. wydruk plakatu, otrzymamy taki produkt, na jakim nam zależało. Te przepisy obejmują zarówno same techniki druku plakatów wielkoformatowych, jak i pewne specyfikacje, typu: specyfikacja A1, specyfikacja B1.

  Specyfika plakatów A1 zazwyczaj nie jest dla nas żadną zagadką. Wystarczy, że przypomnimy sobie, jaki rozmiar ma kartka, która znajduje się w naszej domowej drukarce. Jest to rozmiar A4. Przenosząc się pamięcią wstecz, możemy zorientować się, że w swoim życiu mieliśmy jeszcze kontakt z rozmiarem A5, który odzwierciedlał nasze szkolne zeszyty. Analizując obydwa rozmiary, już bez problemów jesteśmy w stanie uzmysłowić sobie, jak dużym rozmiarem będzie A1.

  Przygotowanie plakatu do wydruku

  O ile wiedza dotycząca rozmiarów z grupy A jest dla większości z nas całkowicie wystarczająca do codziennego życia, to problem pojawia się wtedy, gdy zamierzamy wydrukować plakat na własne potrzeby lub dla potrzeb firmy. Zaczynamy pracować z grafikiem nad projektem plakatu, po czym pojawia się przed nami kolejne zadanie, czyli wybór odpowiedniego formatu. I wtedy warto dowiedzieć się na czym polega specyfikacja plakatów B1.

  druk plakatów

  Plakaty B1 to po prostu plakaty największych rozmiarów. Najczęściej są wykorzystywane do celów artystycznych, gdzie liczy się wielkość plakatu oraz bardzo dobra widoczność wszystkich elementów grafiki.

  Gdzie wykonać druk dużych plakatów?

  Nie każda drukarnia będzie w stanie wykonać druk dużych plakatów, ponieważ nie wszystkie dysponują odpowiednim sprzętem. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie drukarni, która ma to w swojej ofercie oraz posiada odpowiednie doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Doskonałym przykładem takiej firmy jest JKB Print, czyli nowoczesna drukarnia cyfrowa, offsetowa i wielkoformatowa, działająca zarówno stacjonarnie, jak i realizująca zamówienia również online.

  JKB Print ma wieloletnie doświadczenie nie tylko w druku wielkoformatowym, ale również w druku ulotek, folderów reklamowych, banerów, dyplomów, książek i wielu, wielu innych typów produktów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane