• Menu

  Zapraszamy na XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

   

  Zapraszamy na XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 05-07.października 2017 roku w Uzdrowisku Wysowa-Zdrój pod hasłem :

  „Uzdrowiska i lecznictwo uzdrowiskowe w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych                i społeczno-gospodarczych”.

  XXVI Kongres Uzdrowisk Polskich

  Uzdrowisko Wysowa S.A. to prężnie rozwijająca się spółka, która kultywuje tradycje leczenia uzdrowiskowego, a przy wsparciu środków pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, WFOŚiGW, PFRON oraz środków szwajcarskich z programu Swiss Contributions. Obiekty są stale modernizowane  stawia się na ekologiczne rozwiązania m.in. w celu poprawy efektywności energetycznej budynków.

  Ośrodek Uzdrowiskowy „Beskid” to obecnie jedyny obiekt w Polsce, który w jednym budynku zapewnia możliwość połączenia leczenia nerkozastępczego z pobytem w ramach leczenia uzdrowiskowego. Uzdrowisko Wysowa S.A. prowadzi również Dzienny Dom Opieki Medycznej w ramach ogólnopolskiego programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia. Kuracjusze przyjeżdzający do Uzdrowiska Wysowa S.A. są przyjmowani w ramach skierowań z NFZ, ZUS, PFRON i komercyjnie.

  Uzdrowisko Wysowa SA prowadzi również działalność w zakresie rozlewu wód leczniczych, mineralnych (Wysowianka), napoi oraz izotoników. W 2016 roku została rozbudowana Rozlewnia Wód Mineralnych. Spółka posiada też swoją linię kosmetyków Aqua Kosmetyki, które są przeznaczone do pielęgnacji ciała, opartą również o wody mineralne.

  W związku z dynamicznym rozwojem, Spółka uzyskała liczne nagrody, w tym m.in. wielokrotnie Gazelę Biznesu, Diament Forbesa, a także inne przyznane produktom oraz usługom oferowanym przez Uzdrowisko Wysowa S.A. Jest również sponsorem Polskiej Reprezentacji Biatlonu oraz drużyn pierwszoligowych w piłce nożnej i żużlu.

  Uzdrowisko Wysowa jest kurortem o wieloletniej tradycji, które dotąd nie gościło Kongresu Uzdrowisk Polskich, dlatego tegoroczne spotkanie branży uzdrowiskowej zostanie zorganizowane w tej uroczej, spokojnej miejscowości. Zharmonizowane z przyrodą otoczenie będzie sprzyjało atmosferze refleksji i merytorycznej dyskusji nad dalszą i bliższą przyszłością lecznictwa uzdrowiskowego i uzdrowisk.

  Udział w XXVI KUP, jak co roku zapowiedziała liczna grupa przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, przedsiębiorcy uzdrowiskowi, gestorzy bazy hotelowej oraz władze i członkowie organizacji działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

  Jaki jest cel organizatorów Kongresu ?

  Celem organizatorów Kongresu jest zainicjowanie dyskusji na temat konieczności stałego wzmacniania roli i znaczenia lecznictwa uzdrowiskowego – medycyny uzdrowiskowej w systemie ochrony zdrowia. Podczas zaplanowanych sesji dyskusyjnych poruszone zostaną kwestie związane z możliwościami włączenia uzdrowisk do programu opieki koordynowanej m.in. w zakresie rehabilitacji. Tym samym lepiej wykorzystuje się potencjał polskich uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego, na które składają się wieloletnie doświadczenie w zakresie rehabilitacji, profilaktyki, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, przystosowana infrastruktura diagnostyczna i zabiegowa oraz wysoko specjalistyczna kadra medyczna, co czyni je ważnym elementem systemu ochrony zdrowia.

  W trakcie obrad kongresowych nie zabraknie również paneli dyskusyjnych poświęconych regulacjom ustawowym.- omówione zostaną mi.in. przepisy dotyczące operatów uzdrowiskowych i ochrony środowiska, a także zagadnienia dotyczące czystości powietrza, czy poziomu hałasu w uzdrowiskach.

  Wypracowane podczas Kongresu kluczowe postulaty dla branży uzdrowiskowej wskazują kierunki działań i rozwoju uzdrowisk w bliższych oraz dalszych perspektywach czasowych, w obliczu aktualnych problemów związanych ze zdrowiem, opieką medyczną, jak również zapowiadanych zmian legislacyjnych dla funkcjonowania uzdrowiskowych zakładów leczniczych,

  Corocznie organizowana wystawa sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, produktów uzdrowiskowych oraz prezentacja wód mineralnych, leczniczych, kosmetyków na bazie naturalnych surowców leczniczych jest uzupełnieniem kongresowych obrad i doskonałą okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi i bogatą ofertą producentów związanych z branżą uzdrowiskową.

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane