• Menu

  Zapalenie stawów – obrzęk, ból, uczucie dyskomfortu – pomoc

  Zapalenie stawów charakteryzuje obrzęk lub tkliwość w jednym lub większej ilości stawów w organizmie. Najczęstsze dolegliwości osób z zapaleniem stawów to ból i sztywność stawów, a objawy te mogą faktycznie pogarszać się z wiekiem. Podczas gdy istnieje wiele typów zapalenie stawów, 2 najczęstsze typy są reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenie kości i stawów. W chorobie zwyrodnieniowej stawów chrząstka, która obejmuje końce kości w stawie zaczyna się rozpadać, co powoduje nawracający ból i sztywność. Jednak reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą przewlekłą, która powoduje, że układ odpornościowy organizmu atakuje różne stawy, począwszy od rzeczywistej podszewki stawów i rozkładając je w czasie.

  Zapalenie stawów

  Jakie są najczęstsze objawy zapalenia stawów?

  Dla większości osób z zapaleniem stawów, ból stawów jest najczęstszą dolegliwością. Ale w zależności od rodzaju zapalenia stawów dana osoba ma, mogą one wystąpić różne objawy, w tym:

  Obrzęk
  Czerwoność
  Sztywność
  Ograniczony zakres ruchu
  Przewlekły ból

  Co sprawia, że zapalenie stawów się rozwija?

  Ponieważ istnieją różne rodzaje zapalenia stawów, nie ma jednej głównej przyczyny tego typu problem wspólnego. Jednakże istnieją pewne czynniki ryzyka, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo rozwoju zapalenia stawów w swoim życiu.

  Historia rodziny

  Niektóre rodzaje zapalenia stawów mogą być genetyczne problemy, które działają w linii rodziny. Jeśli Twoi rodzice lub rodzeństwo mają specyficzny typ zapalenia stawów, jesteś o wiele bardziej prawdopodobne, aby rozwijać go w pewnym momencie w swoim życiu, jak również.

  Wiek

  Ryzyko rozwoju niektórych typów zapalenia stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów i dna morskiego, wzrasta wraz z wiekiem.

  Twoja płeć

  Czy wiesz, że kobiety są znacznie bardziej narażone na rozwój reumatoidalnego zapalenia stawów niż mężczyźni? Ale z drugiej strony, mężczyźni są bardziej podatni na rozwój podagry.

  Otyłość

  Kiedy nosisz nadmiar kilogramów na swoim ciele, zwiększasz obciążenie swoich stawów. Osoby z otyłością mają większe szanse na rozwój artretyzmu, szczególnie w obrębie kolan, bioder i kręgosłupa.

  Poprzednie urazy

  Jeśli w przeszłości zraniłeś się w staw, masz zwiększone ryzyko rozwoju zapalenia stawów w tym samym obszarze w późniejszym okresie życia.

  Ćwiczenia terapeutyczne na ból stawów

  Jeśli doświadczasz bólu zapalenia stawów, nasz terapeuta bólu zaleca wykonanie kilku różnych ćwiczeń terapeutycznych, aby pomóc złagodzić ból i inne objawy, takie jak sztywność.

  Niektóre z naszych ulubionych ćwiczeń obejmują:

  Rozciąganie – To proste ćwiczenie pomaga poprawić elastyczność, zwiększyć swój zakres ruchu i zmniejszyć sztywność spowodowaną przez zapalenie stawów.

  Spacer – Idąc na spacer jest doskonałym sposobem na poprawę zdrowia stawów, zwiększenie ogólnego nastroju i pomoc w klimatyzacji aerobowej.

  Ćwiczenia w wodzie – jest to świetny sposób, aby uzyskać w swoich ćwiczeń i złagodzić ból stawów.

  Ćwiczenia rąk – Reumatoidalne zapalenie stawów często może spowodować ograniczone wykorzystanie rąk w czasie. Pochylając nadgarstki w górę i w dół, powoli zwijając palce i rozciągając je szeroko w powtarzalnym cyklu ćwiczeń, można znacznie poprawić mobilność i złagodzić chroniczny ból.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z leczenia bólu związanego z zapaleniem stawów?

  Wejdź na:  https://healthweb.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie