• Menu

  Zamontuj ogrzewanie postojowe w swoim samochodzie

  ogrzewanie postojowe w samochodzieChyba każdy człowiek lubi, kiedy jest mu ciepło. Nie tylko podczas przebywania w domu, ale w każdym miejscu. Sprawa ta dotyczy zwłaszcza kierowców zawodowych, którzy większość swojego życia spędzają w kabinach samochodów ciężarowych.

  Popularnie nazywane webasto, dzięki któremu możemy uzyskać odpowiednią temperaturę podczas postoju samochodu na parkingu, jest coraz częściej montowane nie tylko w ciężarówkach. Bardzo często montuje się to urządzenie w samochodach osobowych, a także w jachtach.

  Ekonomiczne ogrzewanie w twojej kabinie

  Jak już wcześniej wspomniałem, kierowcy zawodowi to grupa zawodowa, która nie jest w stanie się obejść bez ogrzewania postojowego. Każdy człowiek lubi przecież kiedy jest mu ciepło i przyjemnie. Jak powszechnie wiadomo, odpowiednia temperatura sprzyja dobremu samopoczuciu. Kierowcy ciężarówek również chcą przebywać w odpowiedniej temperaturze. Zwłaszcza w okresie zimowym ogrzewanie postojowe jest obowiązkowe w każdym samochodzie ciężarowym, jeżdżącym w długie trasy.

  Kiedy pracownik firmy transportowej zjeżdża na parking, także chce mieć ciepło w swojej kabinie, zwłaszcza jeśli na zewnątrz panuje temperatura poniżej zera. Webasto sprawdza się wówczas doskonale. Nie trzeba mieć odpalonego silnika w ciężarówce, aby wewnątrz kabiny było ciepło. To urządzenie ogrzewa płyn chłodniczy, który przepływa przez nagrzewnicę. Dzięki takiemu rozwiązaniu również temperatura silnika może być utrzymana na odpowiednim poziomie podczas mrozów.

  Koszt ogrzewania kabiny, a co za tym idzie, również kierowcy jest bardzo niski. Taki urządzenie spala średnio 0,2 litra oleju napędowego na godzinę. Silnik ciężarówki, który ma przeważnie dużą pojemność, spali w ciągu godziny dużo więcej paliwa nawet na niskich obrotach. Nie możemy zapomnieć o osadzającym się w jego wnętrzu nagarze, który bardzo niekorzystnie wpływa na jego pracę. Koszt ogrzewania w ciągu 10 godzin postoju nie powinien zatem przekroczyć 10 złotych. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, a do tego praktyczne. W dzisiejszych czasach ogrzewanie postojowe to nie tylko obowiązkowe wyposażenie ciężarówek. Kierowcy samochodów osobowych również bardzo często korzystają z takiego rozwiązania.

  Myśliwi, handlowcy i ochroniarze również lubią ciepło

  Webasto bardzo często staje się wyposażeniem samochodów osobowych. Tego typu ogrzewanie wnętrza auta stało się bardzo popularne wśród myśliwych. Podczas polowania w okresie zimowym mogą oni utrzymać temperaturę wewnątrz samochodu na stałym poziomie. Po skończonym polowaniu mogą wrócić do auta i od razu się ogrzać. W dzisiejszych czasach także wielu przedstawicieli handlowych korzysta z takiego rozwiązania. Podczas długich podróży międzymiastowych, mogą odpocząć w na stacji benzynowej w samochodzie bez włączonego silnika. Oszczędzając w taki sposób sporą ilość paliwa.

  Jednak najchętniej z takiego rozwiązania w samochodach osobowych korzystają pracownicy ochrony. Gdy nie mają żadnych interwencji, są skazani na długie i mozolne siedzenie w samochodzie. Dzięki ogrzewaniu postojowemu nie zmarzną w okresie zimowym i również zaoszczędzą sporą ilość paliwa.

  Jedna odpowiedź do “Zamontuj ogrzewanie postojowe w swoim samochodzie”

  1. Lisek Norowany pisze:

   Myśliwi mogą pozamarzać. To mordercy niewinnych stworzeń.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane