• Menu

  Zamki elektroniczne – czy warto w nie inwestować?

  Nowoczesne technologie i rozwiązania coraz szerzej wkraczają do naszego życia, ułatwiając nam codzienne funkcjonowanie. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań są zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych. Stały się niezwykle popularne w firmach i przedsiębiorstwach i są coraz chętniej wykorzystywane w domach prywatnych. Czym są zamki elektroniczne i czy warto je kupować?

  zamek elektroniczny

  Zamki elektroniczne

  Zamki elektroniczne do niedawna były wykorzystywane głównie w przedsiębiorstwach, ale dziś są chętnie stosowane w budynkach mieszkalnych, a szczególnie w apartamentach. Zamki elektroniczne to ogromny wybór zamków, które łączą w sobie standardowy mechanizm z nowoczesną metodą sterowania. W takim zamku nie jest potrzebny klucz, a otwarcie następuje po wpisaniu kodu lub przyłożeniu karty dostępu. Co więcej, dostępne są również zamki, którymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfonie. Likwiduje to więc całkowicie problem ze zgubieniem lub kradzieżą kluczy. Zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo oraz dają możliwość wprowadzenia wielu indywidualnych kodów lub wyrobienia znacznych ilości kart dostępu, tak aby każdy użytkownik miał swobodny dostęp do pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem są klamki z zamkiem na szyfr, które zapewniają łatwy dostęp do pomieszczenia, wszystkim uprawnionym osobom. Montaż zamka elektronicznego nie jest trudny, a w razie problemów lub braku czasu można skorzystać z pomocy ślusarza z https://www.abc-zabezpieczen.pl/. Pomoże on dobrać odpowiedni zamek i go zamontuje. Zasilanie zamka elektronicznego odbywa się z sieci lub z baterii, które wystarczają na kilka miesięcy pracy.

  Gdzie stosować zamki elektroniczne?

  Zamki elektroniczne są bardzo chętnie wykorzystywane w firmowych pomieszczeniach, do których wejście należy odpowiednio zabezpieczyć, a jednocześnie wielu pracowników powinno posiadać dostęp. Są to wszelkie rodzaju pokoje socjalne, magazyny, zaplecza kuchenne, pomieszczenia w banku itp. Zamki elektroniczne znajdą też zastosowanie przy krótkoterminowym wynajmie mieszkań. Wystarczy podać kod najemcom i zmienić go po ich wyjeździe. Bez przekazywania kluczy – łatwo i wygodnie. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie zamków elektronicznych w hotelach, które można kontrolować z poziomu recepcji. Aktualnie zamki elektroniczne wykorzystuje się również w budynkach mieszkalnych, szczególnie modele, które można kontrolować z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą swojego smartfona.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane