• Menu

  Zalety i wady dywaników samochodowych

  Podczas wyboru dywaników samochodowych zazwyczaj przede wszystkim zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy dywanikiem gumowym a welurowym. Kolejne pytanie dotyczy tego czy kupić uniwersalny dywanik czy może egzemplarz specjalnie dopasowany do konkretnego modelu pojazdu. Jak wiadomo każdy aspekt ma swoje plusy i minusy, w związku z czym niektóre zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań przedstawiamy w niniejszym artykule.

  dywaniki samochodowe

  Uniwersalne dywaniki czy dedykowane do określonego modelu samochodu?

  Wiele uniwersalnych dywaników jest wykonanych w taki sposób, że nie pozostawiają wiele do życzenia w kwestiach związanych z jakością. Poza tym, wybór uniwersalnych dywaników jest na tyle duży, że naprawdę łatwo znaleźć coś pasującego do każdego auta. Jednak jeśli mamy taką możliwość to oczywiście warto poszukać dywaników zaprojektowanych pod konkretny model auta. Na przykład jeśli mamy samochód marki Audi to idealnie gdy znajdziemy zaprojektowane specjalnie dla niego dopasowane dywaniki Audi.

  Gumowe czy welurowe?

  Niewątpliwie dywaniki gumowe są bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Przede wszystkim gumowe dywaniki samochodowe bardzo dobrze chronią przed zabrudzeniami (np. w postaci piasku lub błota) oraz co ważne nie przepuszczają wilgoci. Poza tym, są dosyć trwałe przez co z powodzeniem mogą służyć przez kilka lat. Oczywiście nie da się pominąć tego aspektu że, są łatwe w czyszczeniu – wystarczy je spłukać i wytrzepać co jest znacznie prostsze niż czyszczenie dywaników welurowych. Mówiąc o wadach dywaników gumowych można wspomnieć, że dywaniki słabej jakości mogą wydzielać charakterystyczny gumowy zapach. Oczywiście kupując dywaniki wysokiej jakości nie ma takiego problemu.

  Z kolei dywaniki welurowe są cenione przede wszystkim za estetyczny wygląd. Niestety jednak nie są aż tak trwałe jak dywaniki gumowe. Raczej znaczenie częściej wymagają wymiany i co najważniejsze  słabiej chronią przed zabrudzeniami. W związku z czym znacznie słabiej sprawdzają się podczas deszczu czy śniegu.

  Podsumowując, jedno i drugie rozwiązanie ma swoje argumenty i nie da się jednoznacznie wybrać pomiędzy dywanikami gumowymi a welurowymi. Tak samo nie można skreślać dywaników uniwersalnych, które bardzo często są bardzo dobrymi zamiennikami oryginałów. Jeśli jednak mamy możliwość poszukania dywaników dedykowanych konkretnie do naszego modelu samochodu to z pewnością warto to rozważyć.:

  zdjęcie: leshun irina/ Shutterstock.com

   

  Jedna odpowiedź do “Zalety i wady dywaników samochodowych”

  1. Zofija Suska pisze:

   Polecam dywaniki z AUTOGALI z Sosnowca

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane