• Menu

  Jak zagospodarować przestrzeń miejską?

  przestrzeń miejskaEstetyka przestrzeni miejskiej ma coraz większe znaczenie – chcemy mieszkać w okolicy ładnej i schludnej, dlatego też samorządy wychodzą coraz częściej naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców i prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu efektowne zagospodarowanie przestrzeni publicznej.

  Ławki, kosze na śmieci, słupki, ogrodzenia, kraty do zabezpieczenia drzew oraz inne meble miejskie, ponadto krzewy, drzewa, kwiaty, dekoracje okolicznościowe, place zabaw czy fontanny – to tylko wybrane elementy przestrzeni miejskiej. Oczywiście, pojawiają się też wyzwania, na przykład ogromne billboardy czy inne nawierzchnie reklamowe, które nie pasują do przestrzeni i tworzą w niej chaos.

  Brak koordynacji to najgorszy wróg przestrzeni miejskiej

  Misz-masz w przestrzeni miejskiej jest przede wszystkim wynikiem braku koordynacji i właściwych regulacji, które mogą określać, jakie rozwiązania aranżacyjne i reklamowe można stosować w danej lokalizacji. Na szczęście, odpowiednie zmiany wprowadzane są przez coraz więcej miast, w szczególności w centrach miast, aby w ten sposób uwypuklić charakter i historię danej miejscowości.

  Oczywiście, bardzo ważne są również działania osób odpowiedzialnych za kształtowanie przestrzeni miejskie, ponieważ nie każda z nich podejmuje trafne decyzje.

  Aranżacja przestrzeni miejskiej – co wybierać?

  Przede wszystkim najważniejszy będzie spójny plan, na podstawie którego będzie można prowadzić dalsze działania. W związku z tym jednostki samorządowe powinny opracować w tym zakresie właściwe rozwiązania, które będą wpisywały się estetykę przestrzeni, a przy tym zapobiegną tworzeniu się wizualnego chaosu.

  Gdy chodzi o meble miejskie, na przykład ławki, kosze na śmieci, ogrodzenia, można pójść w kierunku nowoczesnej estetyki, ale można też wybrać wyposażenie w stylu retro. Z ciekawymi propozycjami można zapoznać się na stronie firmy Metaltech, która specjalizuje się tworzeniu konstrukcji z metali. Firma Metaltech oferuje między innymi ławki, kosze na śmieci, miejskie siłownie oraz inne meble miejskie w wielu ciekawych wariantach do wyboru.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane