logo
logo
logo
logo
Domowa siłownia

Wyposażenie siłowni domowej – w co warto zainwestować?
Opublikowano: 29 lutego 2020

Domowa siłownia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą regularnie ćwiczyć, ale mają utrudniony dostęp do profesjonalnej siłowni albo nie mają czasu na korzystanie z klubów fitness. Do zorganizowania domowej siłowni wcale nie jest potrzeba zbyt wiele miejsca. Nie jest też to aż tak droga impreza, jak mogłoby się wydawać.

Oczywiście, jeśli mamy dodatkowe pomieszczenie, w którym możemy urządzić sobie domową siłownię z prawdziwego zdarzenia, to świetnie. Wystarczy jednak nawet kącik do ćwiczeń, czyli po prostu trochę miejsca na sprzęt treningowy i też będziemy mogli cieszyć się równie spektakularnymi efektami. Jak powinno zatem wyglądać wyposażenie siłowni w domu?

Sprzęt do ćwiczeń siłowych i funkcjonalnych

Ćwiczenia siłowe nie tylko budują masę mięśni i siłę. Tego typu trening także przyspiesza metabolizm, czyli działa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej. Z reguły kojarzymy go z podnoszeniem ciężarów, ale to nie jedyne rodzaje ćwiczeń siłowych. W klubie fitness najpewniej skorzystalibyśmy przy treningu siłowym z maszyn stosowych, czyli wszystkich urządzeń, które mają zainstalowane systemy obciążenia i za pomocą których możemy ćwiczyć poszczególne partie ciała.

W domowych warunkach także możemy przeprowadzać ćwiczenia siłowe. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, to wystarczą hantle do ćwiczeń i bazując na różnych planach treningowych, będziemy mogli budować swoją masę mięśniową. Dobrym pomysłem są również specjalne drążki do podciągania, montowane na ścianę lub w futrynę drzwi, które także pozwolą ćwiczyć mięśnie z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Mając więcej miejsca, możemy zorganizować sobie domową siłownię zaopatrzoną w:

  • ławkę i sztangi
  • mały atlas do ćwiczeń

Do treningu siłowego w domu można także wykorzystywać gumy o dużym oporze oraz kettlebellsy. A co z treningiem cardio?

Wyposażenie siłowni do ćwiczeń cardio

Trening cardio to świetna metoda na zwiększenie wydolności organizmu, czyli poprawienie swojej ogólnej kondycji, a także doskonały sposób na spalenie zbędnych kalorii. W domu świetnie sprawdzi się rowerek stacjonarny, który nie zajmuje dużo miejsca, jest przy tym sprzętem stosunkowo niedrogim. Kiedy dysponujemy większym pomieszczeniem, warto rozważyć zakup orbitreka.

Przy większym budżecie i miejscu, bieżnia też wchodzi w grę. To, jakie urządzenie wybierzemy do ćwiczeń cardio, jest sprawą indywidualną, na którą wpływają takie czynniki, jak budżet, predyspozycje, czyli co lubimy robić, biegać czy jeździć oraz to, jaką wolną przestrzenią jeszcze dysponujemy w naszej domowej siłowni. Ostatecznie, nawet i zwykły steper spełni swoją rolę, jeśli nic większego nie zmieścimy.

Trening fitness – co się przyda?

Trening fitness może być połączeniem treningu cardio z treningiem siłowym. Akcesoria fitness nie zajmują dużo miejsca. Z reguły wystarczy:

  • mata
  • piłka do ćwiczeń
  • gumy do ćwiczeń
  • step (stopień)

Mini siłownia w domu – niezbędnik

Oczywiście nie musimy kupować wszystkich sprzętów i akcesoriów od razu. Na początku wystarczy kilka, które faktycznie będziemy używać. Na takie podstawowe i jak najtańsze wyposażenie siłowni, mogą się składać:

  • trening siłowy – hantle, kettlebell i drążek
  • trening cardio – rowerek stacjonarny lub steper
  • trening fitness – matę, gumową piłkę i gumę do ćwiczeń

I tyle naprawdę wystarczy, żeby zadbać o swoją kondycję, poczuć się lepiej i lepiej wyglądać – bez wychodzenia z domu!


Stretching – 3 powody, dla których warto codziennie się rozciągać.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

oświetlenie

Oświetlenie, które wpisuje się w tegoroczne t...

Bez oświetlenia nie możemy się obejść w żadnym domowym wnętrzu...
oświetlenie w ogrodzie

Efektowne, praktyczne i modne oświetlenie w o...

W ogrodzie musimy postawić nie tylko na wygodne meble, ale i n...
produkty do hydroizolacji

Na jakie informacje zwrócić uwagę, wybierając...

Hydroizolacja wydaje się niezwykle ważna w budownictwie oraz przy kons...
tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny: sztuka i funkcjonalność w j...

Tynk dekoracyjny to nie tylko element wykończenia wnętrz, ale również...