• Menu

  Wszystko co powinieneś wiedzieć o beczkach plastikowych

  Praktycznym sprzętem, który sprawdzi się w wielu warunkach, są beczki plastikowe. To wygodny sposób na przechowywanie lub przewożenie produktów trudnych do przetransportowania i magazynowania w inny sposób. Jednocześnie beczki są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ w żaden sposób nie oddziałują na zawartość.

  beczki plastikowe

  Zastosowanie beczek plastikowych

  Beczki mają najróżniejsze zastosowania, równie dobrze sprawdzą się w przechowywaniu produktów przemysłowych, co spożywczych. Zastosowany do produkcji beczek plastikowych polietylen zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych w nich produktów żywnościowych. Z tego względu beczki te chętnie są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, np. przy kiszeniu kapusty. Beczki posiadają szeroki wlew, dlatego możliwe jest umieszczenie w nich substancji o odmiennych konsystencjach, stałych, ciekłych lub sypkich.

  Nie tylko w przemyśle beczki plastikowe będą bardzo przydatne, również w gospodarstwie domowym lub ogrodnictwie znajdzie się dla nich wiele zastosowań. Można je wykorzystywać np. do zaprawiania warzyw lub owoców w dużych ilościach, zbierania deszczówki czy nawet do magazynowania wody lub nawozu.

  Parametry beczek plastikowych

  Beczki plastikowe występują w różnych wariantach i rozmiarach. Pojemności, spośród jakich można wybierać, zawierają się w przedziale 30–220 litrów. Materiał wykorzystany do ich produkcji to polietylen. Dzięki jego właściwościom wytrzymałość beczek plastikowych jest bardzo duża, niemal tak dobra jak beczek metalowych. Co więcej, to tworzywo sztuczne nie przejmuje smaku ani zapachu przechowywanych w nich produktów. Także żywność nie przybiera aromatu beczki.

  Ponadto beczki są wyposażone w wieko zapewniające szczelność oraz w obręcz zaciskową, która gwarantuje, że zawartość nie wydostanie się na zewnątrz lub nic nie dostanie się do środka. Dzięki wygodnym uchwytom można łatwo zmieniać położenie beczek, a dwa korki w wieku umożliwiają wlanie lub wsypanie dowolnych produktów. Uszczelki zabezpieczają otwory, więc zawartość podczas transportu pozostaje bez zmian. Co więcej, uszczelki wykonano z materiału niereagującego na wiele substancji.

  Ważną właściwością beczek jest ich niewielka waga. Nie dodają ciężaru do przewożonych produktów. Beczki są także stabilne, nie trzeba ich dodatkowo unieruchamiać, by stały bezpiecznie. Jest możliwe ustawianie ich na paletach oraz transportowanie w kontenerach. Beczki są skonstruowane tak, by ich opróżnianie nie sprawiało trudności ani nie zajmowało wiele czasu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane