• Menu

  Wspomóż polskich przedsiębiorców i zmniejsz ślad węglowy

  Wciąż wiele mówi się o tym, aby kupować żywność u lokalnych producentów, jednak sporo osób nadal nie wie, dlaczego jest to tak ważne. Wybierając zdrowe jedzenie od polskiego producenta wspieramy rozwój naszej gospodarki, skracamy też drogę dostawy żywności, a co za tym idzie ślad węglowy.

  lokalne produkty

  Zmniejszamy ślad węglowy

  Zdrowa żywność i ekologia idą ze sobą w parze. Nie chodzi tutaj jednak tylko o to, że produkty eko nie są nafaszerowane szkodliwymi substancjami. W grę bowiem wchodzi ślad węglowy. Wyobraźmy sobie, że importujemy owoce z Afryki. Droga dostawy jest bardzo długa i wymaga skorzystania z kilku środków transportu. Tym samym do naszej atmosfery przedostaje się spora ilość gazów cieplarnianych, co ma przełożenie na większy ślad węglowy. Porównajmy to z zakupem owoców od lokalnego przedsiębiorcy, z Polski. Skraca się droga i czas dostawy, a tym samym zmniejsza się również ślad węglowy. To z kolei przekłada się na jakość naszego powietrza. Wybierając najzdrowsze produkty od lokalnych producentów nasz ślad węglowy może obniżyć się nawet o 4%, co jest potwierdzone badaniami.

  Warto zwrócić na to uwagę podejmując decyzje zakupowe, zwłaszcza jeżeli zależy nam na naszym środowisku. Poza tym, zakup zdrowej żywności to też korzyść dla naszego zdrowia, bo nie ma nic lepszego, jak dostarczanie organizmowi witamin ze zdrowych sezonowych warzyw i owoców. Znalezienie producenta dobrych lokalnych produktów jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę lokalnyrolnik.pl. Szybko i wygodnie sprawdzisz, gdzie najbliżej kupisz przepyszne produkty. Ekologiczne jedzenie to doskonałe rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja rodzina jadła smacznie i zdrowo.

  Wspieramy gospodarkę

  Zakup eko żywności i lokalnych produktów to jednak nie tylko korzyść dla zdrowia i natury. Kupując polskie lokalne produkty wspierasz naszą gospodarkę. Prowadzenie ekologicznego gospodarstwa to dla wielu rolników jedyne źródło utrzymania. Polscy przedsiębiorcy ciągle muszą konkurować z produktem importowanym. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać to, co nasze. Kupując lokalne produkty wspierasz lokalne działalności, masz realny wpływ na ich rozwój i utrzymanie miejsc pracy. To wszystko przekłada się na funkcjonowanie całej gospodarki. Tak więc zamiast kupować w sezonie owoce egzotyczne, może warto przerzucić się na przepyszne polskie jabłka, śliwki lub truskawki. A dzięki lokalnyrolnik.pl szybko znajdziesz lokalnego producenta zdrowej sezonowej żywności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane