• Menu

  Własna „stacja paliw” czyli zadaszenie fotowoltaiczne dla aut elektrycznych

  Ochrona środowiska w ostatnich latach jest dość silnie nagłaśniana, czego efekty powoli zaczynamy już widzieć. O tym, że warto dbać o naszą planetę wiadomo nie od dzisiaj, jednak do niedawna ludzkość nie była tego tak świadoma. Nadmierna emisja dwutlenku węgla to jeden z czynników, który przyczynia się do globalnego ocieplenia i zagraża naszej planecie.

  Co emituje najwięcej CO2?

  Większość z was zapewne nie jest świadomych tego, jak wielką ilość dwutlenku węgla emituje każdego dnia, nie tylko poprzez oddychanie, ale i podczas rutyny życia codziennego. Żyjemy w czasach gdzie praktycznie każdy z nas dojeżdża własnym autem do pracy, zawozi dzieci do szkoły czy jeździ na zakupy.

  Tymczasem przeciętne auto średniej klasy potrafi oddać około 3 kilogramów dwutlenku węgla do atmosfery przy spaleniu około 1-1,5 litra benzyny! Dla pełnego baku to aż blisko 150 kg! Nie trudno jest sobie wyobrazić jak ogromna ilość codziennie oddawana jest naszej planecie i jak wielkim może być to dla nas zagrożeniem.

  Jak ograniczyć emisję CO2?

  Wielu przeciętnych polaków zastanawia się jak można ograniczyć emisję dwutlenku węgla i tym samym pomóc naszej planecie. Popularna stała się w ostatnim czasie fotowoltaika – czyli możliwość czerpania energii z promieni słonecznych. Projektowanie fotowoltaiki oferuje wiele firm w większych miastach, takich jak Szczecin. Decydując się na zakup paneli słonecznych dokładasz swoją cegiełkę do ochrony środowiska!

  Samochody elektryczne – przyszłość w zasięgu ręki

  Popularność aut elektrycznych w naszym kraju nie jest jeszcze tak wielka jak u Norwegów czy w USA, jednak za dekadę ma się to zmienić. Jak donoszą tabloidy jest to konieczna zmiana, która staje się wymogiem UE z uwagi na zanieczyszczenia powietrza. W niektórych miastach naszego kraju zanieczyszczenie to przekracza stokrotnie dopuszczalne normy! Samochody elektryczne są więc deską ratunku dla zanieczyszczonej atmosfery, która w którkim czasie by się zregenerowała.

  Car park fotowoltaika – czyli zadaszenia z paneli słonecznych

  Panele fotowoltaiczne zyskują na popularności. Coraz to większa część społeczeństwa chce przyczynić się do ochrony środowiska i stawia na odnawialne źródła energii. Częścią z nich są właśnie elektrownie słoneczne. Przydomowe elektrownie cieszą się ogromną popularnością zarówno z uwagi na funkcjonalność jak i estetykę wyglądu.

  Panele fotowoltaiczne są estetyczne i prezentują się niebanalnie jako forma zadaszenia. Dlatego też popularne stają się ostatnimi czasy parkingi, zadaszenie fotowoltaiczne dla pojazdów elektrycznych. To krok w przyszłość, który warto zrobić gdyż pozwoli nie tylko zadbać o środowisko, ale i sporo zaoszczędzić.

  Własna „stacja paliw” z paneli – czyli projektowanie instalacji fotowoltaicznej

  Zastanawiasz się nad zakupem pojazdu elektrycznego, ale obawiasz się, że nie będziesz miał gdzie „tankować”? Stwórz własną stację paliw dla tego typu aut. Może okazać się biznesem życia, z uwagi na niezbyt wysoką popularność tego typu pojazdów, mało jest jeszcze miejsc gdzie właściciele aut elektrycznych mogą naładować akumulatory.

  Zbudowanie własnej stacji paliw dla aut elektrycznych będzie więc dochodowym biznesem, który w niedalekiej przyszłości pozwoli zarobić krocie. Choć firm świadczących tego typu usługi wciąż jest zdecydowanie za mało, to jednak w większych miastach nie będzie problemu by znaleźć osoby adekwatne do wykonania zlecenia. Bez względu na to, czy interesuje Cię projekt farmy fotowoltaicznej czy carpark fotowoltaika – szczecińska firma oferuje kompleksowe usługi związane z odnawialnymi źródłami energii.

  Rozwój gospodarki ekologicznej to dzisiaj priorytet dla wielu przedsiębiorców. Wykorzystując odnawialne źródła energii takie jak panele fotowoltaiczne Szczecin możemy z całą świadomością stwierdzić, że działamy w zgodzie z naturą, która w krótkim czasie odwdzięczy się nam świeżym powietrzem i nieskazitelną przyrodą.

  Powyższy artykuł został napisany przez firmę Phoenix Energy oferującą kompletne rozwiązania „ projektuj i buduj” w zakresie odnawialnych źródeł energii.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane