• Menu

  Wiza na Białoruś – jak i gdzie ją uzyskać?

  Wiza na BiałoruśNiezależnie od celu podróży, każdy, kto chce wyjechać na Białoruś musi posiadać wizę. Wiza na Białoruś wydawana jest przez Ambasadę Republiki Białorusi w Rzeczypospolitej Polskiej, a żeby ją otrzymać, trzeba spełnić szereg warunków formalnych.

  Wjazd na Białoruś bez wizy jest możliwy, jednak ruch bezwizowy obwarowany jest wieloma warunkami. W większości przypadków wiza na Białoruś jest konieczna. Wszelkich formalności co do zasady należy dopełnić nie wcześniej niż na 3 miesiące przed planowanym wyjazdem – pozwala na to czas oczekiwania na wizę, który wynosi w trybie normalnym pięć dni roboczych, a w trybie przyspieszonym do 48h.

  Wiza na Białoruś – potrzebne dokumenty

  Otrzymanie wizy na Białoruś następuje na drodze postępowania formalnego, które rozpoczyna złożenie wszystkich potrzebnych dokumentów. Należą do nich:

  • wniosek o wydanie wizy, który wypełnia się elektronicznie na stronie internetowej Ambasady Białorusi; gotowy formularz trzeba wydrukować i podpisać,
  • kolorowe zdjęcie, przedstawiające osobę ubiegającą się o wizę, w formacie 35×45 mm, wykonane na wzór zdjęcia paszportowego,
  • podpisany paszport – jego ważność musi obejmować cały okres pobytu na Białorusi oraz minimum 3 miesiące po jego zakończeniu, w paszporcie co najmniej dwie strony muszą być puste,
  • ubezpieczenie zdrowotne z jednego z towarzystw, które wchodzą w skład kampanii Belgosstrakh lub Beleximgarant; w Polsce do towarzystw tych należą TU Europa S.A., Axa TUiR S.A., RESO Europa Service Sp. z o.o. oraz SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.,
  • potwierdzenie dokonania opłaty konsularnej – opłatę wnosi się na podstawie pokwitowania z urzędu konsularnego i można ją uiścić jedynie w banku Millenium.

  Wiza na Białoruś udzielana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom, z tą różnicą, że podczas ubiegania się o wizę dla dziecka, do wyżej wymienionych dokumentów należy dołączyć kopie stron z danymi osobowymi i zdjęciem z paszportów rodziców.

  Pośrednictwo wizowe pomoże w uzyskaniu wizy

  Wszelkich formalności można dokonać samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-bialorusi/, która oferuje pośrednictwo wizowe. Aby z niego skorzystać trzeba wypełnić upoważnienie do ambasady dla pośrednika, tzw. list autoryzacyjny, na mocy którego pośrednik jest uprawniony do złożenia za klienta w Ambasadzie dokumentów oraz odbioru paszportu z wizą. Usługi te są odpłatne, jednak zapewniają komfort oraz szybkie załatwienie wszystkich, niezbędnych formalności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane