• Menu

  Widoczna firma – postaw na banery wielkoformatowe

  Aby poprawić widoczność firmy, zamów banery wielkoformatowe i rozwieś je w widocznych miejscach. Gdzie można zakupić taką reklamę outdoorową? Co wybrać? Sprawdź najważniejsze informacje!

  Banery wielkoformatowe – czyli jakie?

  Baner jest jedną z podstawowych metod reklamy zewnętrznej, czyli outdoorowej. Może być rozwieszany w wielu miejscach, na przykład na specjalnych konstrukcjach pod banery, ale też na ogrodzeniach, balustradach, pomiędzy budynkami. Jego głównym zadaniem jest prezentacja informacji, na przykład o charakterze reklamowym. Wielkoformatowe banery to takie, które mają większe rozmiary, dlatego doskonale nadają się one do umieszczenia tam, gdzie ważne jest przyciąganie wzroku przechodniów, kierowców, osób korzystających z komunikacji publicznej. Zwykle wymiary takiej reklamy to wysokość o 50 do 300 cm, natomiast długość od 50 do nawet 1000 cm.

  Kiedy warto postawić na banery wielkoformatowe?

  Reklama jak banery wielkoformatowe jest polecana dla tych osób, którym zależy na otrzymaniu reklamy wyróżniającej się bardzo dobrą widocznością. Warto wskazać, że banery używane są nie tylko w celach reklamowych. Także mogą być one używane, aby przekazywać ważne informacje, na przykład o planowanych wydarzeniach, inwestycjach, mogą służyć jako drogowskazy, sposób na estetyczne ukrycie jakiejś przestrzeni, dlatego mają one bardzo szerokie zastosowanie.

  Banery wielkoformatowe: rodzaje materiałów

  Do produkcji banerów stosowane są tworzywa sztuczne, które mogą różnić się pomiędzy sobą swoimi parametrami technicznymi, co przekłada się też na ich widoczność. Najczęściej stosowane są banery jednostronne, które montowane są w miejscach, w których przekaz ma być widoczny tylko z frontu. Mogą być one wykończone również specjalną warstwą odblaskową poprawiającą ich widoczność po zmroku. Spotykane są także banery dwustronne – w tym przypadku druk znajduje się z każdej strony banera. Można zatem zastosować go tam, gdzie będzie on widoczny obustronnie, na przykład na konstrukcjach metalowych. Wart też wskazać, że dostępne są banery w formie siatek. Są przewiewne, dlatego zapobiegają rwaniu materiału pod wpływem silnych podmuchów wiatru. Często używane są między budynkami, na ich elewacjach.

  Ile kosztują banery wielkoformatowe?

  Za banery wielkoformatowe nie trzeba płacić sporo. Ceny za jedną sztukę banera jednostronnego o wymiarach 300 x 125 cm to około 100 złotych. Do ceny należy też dodać koszt projektu – niektóre drukarnie wykonują go za darmo lub w promocyjnych cenach. Zamówienia na banery wielkoformatowe można składać także internetowo. Zadrukowany baner zostanie wtedy dostarczony firmą kurierską do zamawiającego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane