• Menu

  Waporyzacja jako forma nowoczesnej aromaterapii

  Od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywają sobie urządzenia o nazwie vaporizer. W dalszym ciągu wiedza na temat waporyzacji jest jednak znikoma. Dlatego przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym wyjaśnimy pojęcia vaporizera, waporyzacji czy też inhalacji bezdymnej. To pozwoli Wam lepiej zrozumieć, na czym polega nowoczesna forma aromaterapii.

  vaporizer

  Czym jest vaporizer?

  Vaporizer jest urządzeniem stosowanym do bezdymnej inhalacji. Zadaniem vaporizera jest podgrzanie ziół do wskazanej temperatury, w której następuje uwolnienie aktywnych substancji. Podczas tego procesu produkowana jest para wodna. Proces przebiegający w vaporizerze nosi nazwę waporyzacji. W jego trakcie nie dochodzi do spalania, a jedynie podgrzewania  substancji. Wydzielająca się para jest wolna od toksycznych substancji jak cząsteczki smoły, naftaliny czy benzenu. To sprawia, że jest ona zdecydowanie mniej szkodliwa dla zdrowia.

  Omawiając vaporizery, należy dokonać ich podziału na urządzenia stacjonarne oraz przenośne. Vaporizery stacjonarne charakteryzują się dosyć dużymi rozmiarami. Nie posiadają baterii, w związku z czym nadają się do stosowania w domu. Dużą zaletą tego rodzaju urządzeń jest wysoka efektywność produkcji pary oraz możliwość uzyskania czystego smaku. Tego typu produkty polecane są zazwyczaj do inhalacji medyczną marihuaną.

  Przenośne vaporizery mają stosunkowo niewielkie rozmiary. Są zasilane baterią, dzięki czemu mogą być używane poza domem. Dostępne na rynku urządzenia mogą być wyposażone w różne systemy grzewcze w tym konwekcyjny, indukcyjny oraz hybrydowy. Zróżnicowanie systemów grzewczych wpływa na gęstość oraz smak pary, jak również zużycie suszu.

  Jakie są zalety waporyzacji?

  Waporyzacja to nic innego jak tylko nowoczesna forma aromaterapii. Zadaniem vaporizera jest wytrącenie substancji aromatycznych z ziół. Kupując odpowiednią mieszankę ziół, możemy uzyskać określony efekt aromaterapii. Waporyzacja pomaga w zasypianiu, pobudza do kreatywnego myślenia, pomaga się zrelaksować czy wreszcie przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych. W zależności od konkretnej dolegliwości lub celu, który chcemy osiągnąć, dobieramy odpowiednią mieszankę ziół.

  Do największych zalet waporyzacji możemy zaliczyć fakt, że jest to w pełni bezpieczna metoda. Podgrzewanie ziół sprawia, że nie wydzielają się szkodliwe związki, jakie towarzyszą procesowi spalania. Zapach, który jest generowany w trakcie waporyzacji, jest subtelny i nie drażni osób przebywającym w najbliższym otoczeniu.

  Na uwagę zasługuje także większa efektywność waporyzacji w porównaniu do tradycyjnego spalania. Materiał umieszczony w vaporizerze nie ulega jednorazowemu spaleniu, tylko jest wykorzystywany stopniowo. Ponadto mieszanki ziół stosowane w vaporizerze wykazują często wyższy stopień stężenia substancji aktywnych, co przekłada się na lepszy aromat.

  Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat waporyzacji lub zakupić niezbędne akcesoria do aromaterapii, to powinniście odwiedzić sklep internetowy https://vaporshop.pl/pl/. Znajdziecie tam nie tylko vaporizery i bonga, ale także młynki, zioła oraz olejki.

  Materiał przygotowany przy współpracy z – cbdremedium.pl

  2 odpowiedzi na “Waporyzacja jako forma nowoczesnej aromaterapii”

  1. Mikolaj pisze:

   Bardzo dobry, krótki artykuł. Zabrakło jedynie wzmianki o waporyzatorach stacjonarnych, które moim zdaniem dużo lepiej sprawdzą się w terapii z myślą o młodszych osobach. Jeśli chodzi o waporyzację, to nie jest to w pełni bezpieczna metoda. Jest bezpieczniejsza niż palenie, ale to nie znaczy, że jest w pełni bezpieczna. W dalszym ciągu dostarczamy do płuc chmurkę o wyższej temperaturze, zawartości i gęstości, niż powietrze, więc nie tak do końca jest bezpieczna ! 🙂 Po więcej informacji zapraszam na: jarajto.pl/pl/c/Vaporizery/180

  2. marek pisze:

   W najlepszych cenach waporyzatory widziałem na cbdremedium.pl/kategoria/waporyzatory-przenosne-sklep

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane