• Menu

  W Limanowej ciągły rozwój z myślą o mieszkańcach

  Gmina Limanowa, logo

  Szeroko zakrojone zadania inwestycyjne oraz innowatorskie przedsięwzięcia – tym może pochwalić się największa obszarowo w powiecie limanowskim, atrakcyjna pod względem turystycznym i kulturowym gmina Limanowa.

  Z roku na rok pomimo bieżących wydatków, które pochłaniają znaczną część środków samorządu, realizowanych jest wiele inwestycji mających na celu podniesienie standardu życia mieszkańców. Są to zadania związane m.in. z gospodarką kanalizacyjno-ściekową, budową oczyszczalni ścieków, poprawą istniejącej oraz powstaniem nowej infrastruktury drogowej.

  Znaczną część środków z gminnego budżetu pochłaniają inwestycje w oświacie. Na terenie gminy działa aż 15 szkół podstawowych i pomimo kosztów ich utrzymania realizowane są nowe zadania inwestycyjne. Najlepszym tego przykładem jest dobiegająca końca rozbudowa  jednej z placówek. W trosce o prawidłowy rozwój fizyczny społeczeństwa budowane są hale i stadiony sportowe, przyszkolne place zabaw oraz siłownie zewnętrzne.

  Turystyka i kultura w gminie Limanowa

  Pełna urokliwych zakątków gmina Limanowa zachęca turystów do odwiedzenia miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz noclegów w gospodarstwach agroturystycznych. W okresie zimowym amatorzy białego szaleństwa mogą szusować na stokach Łysej Góry, natomiast w okresie letnim udawać się na piesze wędrówki po szczytach Beskidu Wyspowego. Z myślą o turystach planowana jest budowa infrastruktury turystycznej oraz powstanie nowych szlaków.

  Gmina mocno stawia na kulturę. Realizuje projekty skierowane do młodszych i starszych mieszkańców, np. nowatorski Przegląd „MaGa – Młodzi artyści Gminy atakują”, podczas którego dzieci odkrywają swe talenty w dziedzinach takich jak śpiew, taniec i teatr. Ponadto organizowane są liczne przeglądy kulturalne dla Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów regionalnych.

  Jawor z lotu ptaka, gmina Limanowa

  Jawor z lotu ptaka, gmina Limanowa

  Za działania proinwestycyjne służące rozwojowi gminy oraz poprawiające jakość obsługi klienta gmina Limanowa  za 2017 rok została laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Gmin. Dobre miejsce w zestawieniu potwierdza, że obrana droga ciągłego postępu i rozwoju jest prawidłowym kierunkiem, w którym zmierza samorząd.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane