logo
logo
logo
logo

Jak ustrzec się przed wyłudzeniami ?
Opublikowano: 22 listopada 2016

ERIF BIG S.A. uruchamia usługę „Monitorowania siebie”. Dzięki jej aktywowaniu użytkownik będzie informowany o każdym wpisie na swój temat do biura informacji gospodarczej. Do 23 grudnia br. w ramach obchodów tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Dnia bez Długów – święta zainicjowanego przez Grupę KRUK, możliwe jest bezpłatne uruchomienie tej usługi w serwisie infoKonsument.pl na rok.

Usługa „Monitorowanie siebie” to narzędzie, dzięki któremu każdy zarejestrowany w serwisie infoKonsument.pl użytkownik będzie otrzymywał na swój adres e-mail powiadomienia, jeśli tylko w ERIF Biurze Informacji Gospodarczej pojawią się jakiekolwiek informacje na jego temat. Dotyczy to zarówno informacji negatywnych o nieuregulowanych należnościach, jak i wpisów pozytywnych o opłaconych na czas zobowiązaniach. Dodatkowo internauci zostaną też powiadomieni o każdorazowym sprawdzeniu informacji na ich temat przez banki, firmy pożyczkowe lub innych usługodawców.

To bardzo wygodne rozwiązanie. Usługa działa na zasadzie automatycznego strażnika, który zawiadomi nas o zmianach dotyczących stanu naszych własnych zobowiązań finansowych wobec różnych usługodawców i instytucji finansowych. Poinformuje m.in. o ewentualnych zaległościach płatniczych bez konieczności  każdorazowego wnioskowania do biura informacji gospodarczej ERIF o raport kredytowy na własny temat. To też doskonała ochrona przed nieoczekiwanymi i nieprzyjemnymi  konsekwencjami ewentualnej kradzieży tożsamości, która niestety może się przytrafić. Przy wykorzystaniu naszych danych osobowych niestety może się zdarzyć, że ktoś będzie próbował wyłudzić np. kredyt lub pożyczkę. W takiej sytuacji dowiemy się o tym jako jedni z pierwszych. A zatem jest to prosta metoda, by w łatwy sposób monitorować swoją wiarygodność płatniczą oraz poprawność danych i proces ich udostępniania wierzycielom – mówi Edyta Szymczak, prezes zarządu ERIF Biura Informacji Gospodarczej  S.A.

Jak uruchomić usługę „Monitorowanie siebie” ? Wystarczy odwiedzić serwis infoKonsument.pl i dokonać bezpłatnej rejestracji. Następnie należy zalogować się na swoje konto i włączyć funkcję „Automonitoring”. Każdy, kto dokona rejestracji i aktywuje funkcję „Automonitoring” otrzyma dwunastomiesięczny nieograniczony dostęp do informacji gospodarczych oraz będzie informowany e-mailowo o każdym wpisie na swój temat do rejestru ERIF Biura Informacji Gospodarczej i każdym sprawdzeniu swojej wiarygodności przez instytucje i firmy.

Na koniec III kwartału 2016 roku w bazie ERIF BIG S.A. znajdowało się 5,8 mln spraw o łącznej wartości 26,3 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku, liczba spraw wzrosła o ponad 60%, a ich łączna wartość zwiększyła się o prawie 10 mld zł. Z kolei w porównaniu do poprzedniego kwartału 2016 roku, liczba spraw w bazie ERIF wzrosła o 14%, a ich łączna wartość o 6%. Warto więc sprawdzić, czy któryś z tych wpisów nie dotyczy nas samych.

Źródło: On Board Public Relations.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.