• Menu

  Ułatw sobie życie dzięki inteligentnemu sterowaniu ogrzewaniem domu

  A gdyby tak możliwe było włączenie/wyłączenie ogrzewania i zmienienie temperatury w domowych pomieszczaniach za pomocą urządzenia mobilnego, niezależnie od tego gdzie się akurat znajdujemy? Takie rozwiązanie jest już dostępne na rynku i cieszy się rosnącą popularnością wśród użytkowników. Nie trzeba nawet mieć jakiegoś nowoczesnego i drogiego kotła grzewczego, aby móc cieszyć się taką wygodą. Nawet na posiadanym kotle możliwe jest zamontowanie modułu zdalnego sterowania ogrzewaniem.

  sterowanie ogrzewaniem

  Zdalne sterowanie ogrzewaniem staje się coraz popularniejsze

  Posiadanie zautomatyzowanego ogrzewania w domu sprawia, że mieszka się w nim wygodniej. Dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się sterowanie ogrzewaniem przez internet – https://it600.pl/aplikacja praktycznie z każdego miejsca. Warunkiem jest dostęp do Internetu, a ten większość osób ma zawsze przy sobie – na sowim mobilnym urządzeniu. Znika problem z koniecznością zmieniania temperatury na kotle za każdym razem, gdy tylko zmienią się warunki pogodowe na zewnątrz.

  Zdalne sterowanie ogrzewaniem pozwala na utrzymywanie stałej temperatury we wszystkich pomieszczeniach. To od użytkownika zależy to, jaką wartość ustawi, zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość odnotowania niemałych oszczędności w skali roku. Każdy może liczyć na zredukowanie kosztów ogrzewania. Za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne możliwe jest programowanie pracy całej instalacji, ustawiając temperaturę w pomieszczeniu z dokładnością do 0,5 st. C. Do wyboru są różne tryby pracy – automatyczny, dzienny czy nocny i programy ogrzewania.

  Czy sterowanie ogrzewaniem przez Internet jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem?

  Wiele osób zastanawia się nad tym, czy takie zdalne sterowanie ogrzewaniem jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Ma ono wiele zalet, ale czy jest wolne od wad? Istnieje możliwość zhakowania systemu, jeśli hasło wpadnie w niepożądane ręce. Tak naprawdę zna je tylko właściciel, ale doświadczonemu hakerowi może udać się je obejść czy złamać. Nasuwa się pytanie, po co ktoś miałby to robić? Jak na razie nie było jeszcze żadnych ataków na inteligentne systemy domowe. Lepiej jest się jednak zabezpieczyć na wszelki wypadek i podczas wybierania systemu mającego łączność z Internetem, sprawdzić kwestie związane z bezpieczeństwem – szyfrowanie połączenia, możliwość zmiany hasła dostępowego/ustawień domyślnych, wprowadzenie ograniczeń dostępowych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane