• Menu

  Ubezpieczenia powypadkowe – sprawdź, kiedy możesz się o nie ubiegać

  Ubezpieczenia powypadkoweUbezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest specyficznym typem ubezpieczenia, bowiem jego przedmiotem nie są dobra materialne, a życie i zdrowie człowieka.

  Ubezpieczenie powypadkowe od standardowego ubezpieczenia na życie odróżnia w głównej mierze warunek wypłaty świadczenia – jak sama nazwa wskazuje odszkodowanie przysługuje wyłącznie ubezpieczonemu, który na skutek nieszczęśliwego wypadku doznał uszczerbku na zdrowiu.

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zabezpieczyć zarówno siebie, jak i swoich bliskich przed skutkami nieszczęśliwego wypadku. Posiadanie takiej polisy ubezpieczeniowej daje komfort psychiczny, a także poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego i płynności finansowej.

  Ubezpieczenie powypadkowe – zakres ochrony

  Zakresubezpieczenia powypadkowego może różnić się w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Poza tym większość firm ubezpieczeniowych, uwzględniając potrzeby swoich klientów,  w swojej ofercie ma kilka różnych pakietów ubezpieczeń powypadkowych. Przykładowo firma Aegon oferuje aż sześć pakietów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Pakiety te różnią się od siebie przede wszystkim kwotą ubezpieczenia, a co za tym idzie również  miesięczną wysokością składki. W zakres ochrony wchodzi:

  •         trwały uszczerbek na zdrowiu w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  •         trwałe inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  •         śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

  Wniosek o odszkodowanie powypadkowe

  Osoba, która wykupiła ubezpieczenie powypadkowe po zaistnieniu zdarzenia, wchodzącego w zakres przedmiotowy polisy, powinna złożyć wniosek o wypłatę odszkodowania. W większości firm ubezpieczeniowych tego typu wniosek można złożyć online, co w przypadku choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowia jest bardzo wygodną opcją. Do takiego wniosku należy dołączyć dokumenty, poświadczające uszczerbek na zdrowiu.

  Nie bez znaczenia jest to, że zarówno sama procedura wypełniania wniosku, jak i jego złożenie nie są skomplikowane. Proces rozpatrzenia wniosku i wydania decyzji zazwyczaj przeprowadzany jest w trybie natychmiastowym, a sam zainteresowany odpowiedź uzyskuje po kilku lub kilkunastu dniach. Co istotne, ograniczenie formalności, związanych z ubieganiem się o odszkodowanie powypadkowe, jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ubezpieczonemu na skupienie się na leczeniu urazów powypadkowych.

  Jak wygląda proces wypłaty odszkodowania powypadkowego?

  Proces wypłaty odszkodowania powypadkowego uzależniony jest w głównej mierze od wewnętrznych regulacji wybranej firmy ubezpieczeniowej. Zazwyczaj jest on ściśle określony i wynosi on od 14 do 30 dni po wydaniu decyzji o przyznaniu świadczenia z tytułu ubezpieczenia powypadkowego. Kwota odszkodowania uwarunkowana jest przede wszystkim wybranym typem polisy – w najlepszym przypadku może wynosić aż 500 000 zł.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane