logo
logo
logo
logo
transport

Transport i spedycja międzynarodowa: zaufaj najlepszym
Opublikowano: 25 września 2023

Transport i spedycja międzynarodowa to tematy o ogromnym znaczeniu dla wielu przedsiębiorstw. Wybór przewoźnika, a w jeszcze większym stopniu, wybór spedytora to duża odpowiedzialność, od której zależeć może nasze „być albo nie być”.

W przypadku każdego przewozu, także tego o zasięgu lokalnym, pod uwagę należy wziąć cały szereg czynników. Zyski i straty zależą przecież nie tylko od produktu i zamówienia, ale także od realizacji usługi.

Jakość usługi to rzecz kluczowa

Niezwykle ważne jest zrozumienie, iż wizerunek firmy utożsamiany jest bardzo często nie tylko z dostarczanym produktem, ale też jakością samej usługi transportowej. Nawet, jeśli nasz towar spełnia wszystkie normy jakościowe i ma bardzo konkurencyjną cenę, wrażenie związane ze świadczeniem usługi dla naszego klienta czy partnera biznesowego, może mieć znaczenie decydujące. Jeśli zlecamy transport firmie zewnętrznej, w oczach klientów ponosimy odpowiedzialność za wszelkie opóźnienia, usterki czy niekompetencję.

Aby być firmą wiarygodną nie możemy pozwolić sobie na wybór niewiarygodnej firmy transportowo-spedycyjnej. Rzetelność i doświadczenie, optymalizacja kosztów transportu, brak opóźnień pociągających za sobą straty moralne i finansowe to fundament, na którym zbudować można pozytywną współpracę i rozwijać biznes w odpowiednim kierunku. Dobra firma transportowa pomoże naszemu przedsiębiorstwu odnieść sukces, a my będziemy mogli spać spokojnie.

Stając przed wyborem firmy przewozowo-spedycyjnej musimy mieć do niej zaufanie. Profesjonalizm, komunikatywność, opinie klientów bądź certyfikaty bezpieczeństwa – wszystko to świadczy o tym, że dana firma jest godna zaufania. W ręce przedsiębiorstwa transportowego oddajemy nasze towary i wizerunek – to wszystko, co tworzy naszą firmę. Dużym doświadczeniem, nowoczesnym podejściem do świadczonych usług i ogromną ilością zadowolonych klientów pochwalić się może firma DAABS: wszelkie niezbędne informacje dotyczące oferowanego transportu i spedycji znaleźć można na daabs.eu

Transport międzynarodowy niesie za sobą większe ryzyko aniżeli transport krajowy. Istotna jest tu znajomość przepisów prawa obowiązującego w danym kraju, która uchroni przewoźnika i przedsiębiorcę przed przykrymi konsekwencjami nieprzewidzianych sytuacji. Większa odległość to też większe zagrożenie dla przewożonego towaru. Prócz warunków dopasowanych do typu ładunku, ważne jest także wysokie ubezpieczenie towaru. W zakresie spedycji międzynarodowej, w przeciwieństwie do krajowej, przed firmą stoi znacznie więcej wyzwań. Planowanie musi bowiem uwzględniać różnice prawne, ekonomiczne oraz logistyczne.

Szkolenia ADR – zdobądź uprawnienia na kursie ADR

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze
  • Natalie Ardel pisze:

    Znam firmę która się tym zajmuje
    tmmexpress.pl/uslugi-transpotu-miedzynarodowego/spedycja/

  • Diodak pisze:

    Jeśli międzynarodowo to ufam tylko Blau Speed. Zawsze na czas wyładowują, a kierowcy potrafią porozumiewać się w różnych językach. Pełen profesjonalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Transport

Wzrost zobowiązań finansowych hamuje rozwój b...

Dług, który ciągnie sektor transportu, spedycji i logistyki do...
Wynajem magazynu w Warszawie

Wynajem magazynu w Warszawie – gdzie szukać i...

Poszukujesz powierzchni magazynowej lub hali na wynajem na Maz...
Jak wysłać paczkę za pobraniem

Jak wysłać paczkę za pobraniem?...

Wysyłanie produktów za pomocą kuriera jest bardzo popularną formą dost...
tachograf

Tachograf drugiej generacji – kiedy musisz do...

Zgodnie z przepisami wynikającymi z Pakietu Mobilności, każda ciężarów...