• Menu

  TOP-5 NAJWIĘKSZYCH PRODUKTOWYCH DYSKONTÓW W POLSCE

  Polacy, równie jak przedstawiciele innych krajów, uwielbiają możliwość taniego kupowania. W każdym dużym i małym miejscu znajdziemy wiele sklepów, oferujących tanie i jakościowe towary. Jednak oczywiście najwięcej zaoszczędzimy, gdy zawitamy do tych z listy TOP-5. Taka lista została przygotowana przez centrum badawcze ARC Rynek i Opinia i obejmuje następujące sklepy:

  1. Biedronka – 80%
  2. Lidl – 68%
  3. Tesco – 63%
  4. Auchan – 49%
  5. Carrefour – 42%

  Sklep dyskontowy

  Sklep dyskontowy: jak to działa?

  Z założenia sklep dyskontowy powinien być sklepem oferującym profilowe produkty w najniższej cenie, a jego wygląd powinien być maksymalnie skromny. Większość produktów powinna być sprzedawana bezpośrednio z pudełek ustawionych na zwykłych półkach lub na podłodze. Okazuje się jednak, że taką definicję dyskontu można teraz znaleźć tylko na łamach podręczników.

  Ze względu na wysoką konkurencję pomiędzy sklepami dyskontowymi, obecnie stosują one znacznie szersze spektrum działań, stając się swoistym miksem sklepu osiedlowego, dyskontu oraz sklepu z delikatesami. Zatem współczesny dyskontowy sklep zawsze znajduje się w pobliżu domu lub biura, oferuje naprawdę tanie towary i liczne zniżki, a jego asortyment, jak również jakość towarów są zawsze lepsze niż w zwykłym sklepie.

  Biedronka

  Biedronka systematycznie informuje klientów o zniżkach za pomocą plakatów i ulotek, ponadto niedługo pojawią się gazetki na Biedronka, zachęcające Polaków do robienia opłacalnych zakupów. Nic zatem dziwnego, że Biedronka jest nabardziej lubianym sklepem dyskontowym w kraju.

  Biedronka to sieć obejmująca obecnie ponad 2000 sklepów, które znajdziemy zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich miejscowościach. Właściciel firmy – Jeronimo Martins – to portugalska firma, jednak Biedronka w 100% zorientowana jest na potrzeby polskich konsumentów. Popularność sklepów wynika nie tylko z faktu sprzedaży w nich tanich produktów – każda z Biedronek usytuowana jest w taki sposób, by być jak najbliżej klientów.

  Najpopularniejszą grupą towarów, które kupimy w Biedronce taniej niż w innych sklepach, jest nabiał. Większość produktów z tej kategorii sprzedawanych jest pod marką własną Biedronki oraz wyróżnia się dobrą jakością. W Biedronce mniej zapłacimy także za: mięso, owoce i warzywa, inne produkty żywieniowe. Warto też dodać, że wiele towarów dostępnych na półkach sklepowych, jest do kupienia wyłącznie w Biedronce.

  Jako sklep dyskontowy Biedronka systematycznie organizuje promocje i wyprzedaże. Obejmują one nie tylko produkty żywieniowe, ale także chemię gospodarczą, odzież, artykuły dla dzieci, artykuły elektryczne, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt AGD i wiele innych artykułów, których  potrzebuje każdy z nas.

  LIDL

  Wyszukujesz najpopularniejsze sklepy z promocjami w Polsce? Zdecydowanie na tej liście pojawi się LIDL. Od 2016 roku dwie największe sieci dyskontowe w Polsce, czyli Biedronka i Lidl znajdują się w stanie ciągłej wojny o klienta. Znając reakcję Polaków na obniżki cen, sklepy wprowadziły od tego czasu całą serię ofert promocyjnych ze znaczącymi zachętami i bonusami. Asortyment produktów żywnościowych, dostępnych dla klientów LIDLA, w znacznym stopniu jest podobny do asortymentu Biedronki, ale ta sieć oferuje dodatkowo wysokiej jakości niemieckie środki czyszczące. Jakość takich produktów jest zwykle bardzo wysoka, a ceny są na poziomie innych polskich analogów lub nawet niższe.

  TESCO

  Brytyjska sieć TESCO, której główną działalnością jest dystrybucja żywności i towarów konsumpcyjnych, działa na polskim rynku już dość długo i jest dobrze znana polskim konsumentom. Doceniają oni zarówno jakość towarów, jak i ich przystępną cenę. Nie mniejsze znaczenie dla wielu z nich ma także możliwość zamówienia dostawy towarów z oferty sklepu pod wskazany przez klienta adres.

  Szczególnie opłacalnym w TESCO jest zakup drobiu, poniekąd ceny w tej sieci są nawet niższe niż w sklepach przodujących w naszym rankingu. Jeśli chcesz oszczędzać jeszcze więcej, warto zawsze robić zakupy wykorzystując kartę klubową Tesco ClubСard, pozwalającą uzyskiwać dodatkowe zniżki na towary już objęte promocją, a także zbierać punkty, które następnie można wykorzystać do robienia zakupów.

  AUCHAN

  Jeśli poszukujesz sklepu, w którym kupisz wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia gospodarstwa domowego, zdecydowanie wybierzesz Auchan. Naprawdę zachwycający asortyment dostępnych towarów i przystępne ceny zarówno na produkty sprzedawane pod marką własną, jak również dostępne w innych sklepach co tydzień przyciągają setki tysięcy klientów. Dobra nowa wiadomość – większość sprzedawanych w sieci produktów wyprodukowana jest przez polskich producentów.

  Carrefour

  Francuska sieć Carrefour oferuje zróżnicowany asortyment produktów, ale najbardziej opłacalnym będzie oczywiście zakup tych sprzedawanych pod marką własną. Należy dodać, że takie towary obejmują zarówno produkty żywnościowe, jak również towary dla dzieci, środki kosmetyczne, a także książki, artykuły piśmiennicze i liczne niezbędne drobiazgi do domu. Co tydzień w sieci organizowane są promocje i zniżki, dodatkowo można zaoszczędzić posiadając Kartę Stałego Klienta sieci. Są także godziny, w których zniżki mogą otrzymać Seniorzy.

  Lubisz oszczędzać, a jednocześnie bardzo zależy Ci na jakości kupowanych produktów? Chcesz kupować szybko, bezpiecznie i być pewnym poprawności dokonanego wyboru? Decyzja o zakupach w wymienionych powyżej sieciach dyskontowych będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Oferują one w miarę tanie produkty na każdy gust, pozwalają oszczędzać podczas kampanii promocyjnych, a dodatkowo odpowiadają za jakość dostarczanych konsumentom produktów. Będąc stałym klientem jednej z tych sieci możesz liczyć na dodatkowe oszczędzanie, a jeśli poszukujesz czegoś ekskluzywnego – zwróć uwagę na produkty klasy premium, które także znajdziesz w ich ofercie.

  Jedna odpowiedź do “TOP-5 NAJWIĘKSZYCH PRODUKTOWYCH DYSKONTÓW W POLSCE”

  1. Marcel pisze:

   Żabka depcze im po piętach

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane