• Menu

  Top 3 najmodniejsze elewacje nowoczesnego domu – co wybrać?

  Wybór elewacji ma kluczowe znaczenie. Przy tym trzeba pamiętać, że tak samo ważna jest funkcjonalność, jak i estetyka. Nie musicie wcale decydować się na klasyczny tynk, lecz możecie wybrać coś zdecydowanie bardziej nowoczesnego, co sprawi, że Wasz dom będzie przyciągał uwagę. Na co więc postawić? W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam top 3 najmodniejsze elewacje nowoczesnego domu. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

  Elewacja

  Elewacja nowoczesnego domu – z płyt wielkoformatowych

  Jest wiele ciekawych elewacji. Jednak większość stawia na klasyczny tynk bądź tynk baranek. Oczywiście to nic złego. Trzeba jednak powiedzieć, że co drugi dom wygląda tak samo bądź bardzo podobnie. Dlatego też zdecydowanie lepiej postawić na coś bardziej oryginalnego i w tym przypadku polecamy Wam płyty wielkoformatowe. Oczywiście poza faktem, że takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle nowocześnie, trzeba wiedzieć, że sam materiał jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale i zmienne warunki pogodowe. Nie blaknie pod wpływem promieniowania UV. Możecie wybrać płyty wielkoformatowe ze spieków kwarcowych. Alternatywą dla nich są płyty ceramiczne, czy też HPL. Ich montaż także nie nastręcza problemów. Dostępny jest montaż w systemach niewidocznych, ale i widocznych, mechanicznych. Pamiętajcie jeszcze, aby zadbać o odpowiednią stolarkę okienną i w tym przypadku zamiast tej plastikowej czy wykonanej z drewna, lepiej postawić na stolarkę aluminiową.

  Płyty kompozytowe – stylowe i mające to „coś”

  Ciekawym rozwiązaniem są płyty kompozytowe. Wyróżniają się one możliwością formowania. Łatwo z nich wykonać zarówno formy przestrzenne, jak i gięte. Dzięki temu cała estetyka elewacji rzeczywiście będzie wyjątkowa. Wybierając takie płyty zapewniacie optymalne warunki izolacyjne. A to oznacza, że ceny za ogrzewanie nie będą wcale bardzo wysokie. Na tym zalety się nie kończą, bo płyty tego typu zapewniają też dobrą izolację przed upałem, a więc w bardzo ciepłe i słoneczne dni Wasz dom nie będzie się bardzo mocno nagrzewał. Zwróćcie też uwagę na fakt, że takie płyty bardzo łatwo utrzymać w czystości, a przy tym są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

  Leaf house – design, który jest wyjątkowy

  Czasami elewacje mogą być tak unikalne, że aż wydają się nie do podrobienia. Jeżeli zależy Wam na osiągnięciu takiego efektu, to mamy dla Was jeszcze jedną ultra ciekawą propozycję, a mianowicie jest to elewacja nowoczesnego domu typu dom w liściach. Taki projekt powstał w historycznej części Londynu. Rzecz jasna trzeba liczyć się z tym, że cena wykonania takiej elewacji jest wyjątkowo wysoka. W tym przypadku cała fasada pokryta jest elementami aluminiowymi, które przypominają zgięte liście. Co ciekawe architekci z biura projektowego Squire and Partners zadbali o to, aby każdy liść miał nieco inny odcień. Dzięki temu efekt wizualny jest jeszcze lepszy. Tworzenie takiej elewacji trwało długo, bo ponad 3 lata. Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że wynikało to także z tego, że dom jest połączeniem kilku budynków. Jednocześnie liście umieszczone są na metalowej konstrukcji, która przywiercona jest do fasady. Dom w liściach można wykonać rzecz jasna mniejszym kosztem. Wystarczy tylko trochę kreatywności. Można, np. wykonać elewację z formowanymi deskami drewnianymi.

  Nowoczesne elewacje na starych domach

  Wbrew pozorom nowoczesne elewacje wspaniale prezentują się także na starszych budynkach. Jeżeli chcecie odmienić wygląd starego domu, to warto postawić na ciekawą elewację. W ten sposób dom zyskuje design. Ale uzyskanie ultra nowoczesnego efektu możliwe jest także poprzez zastosowanie kolorowych tynków. Połączenie różnych kolorów albo imitacji marmuru prezentuje się niezwykle ciekawie i sprawia, że dom zyskuje to „coś”. Połączenie brązów, szarości oraz dodatku np. różu wbrew pozorom nie tworzy niepasującego miszmaszu, lecz kontrast, który sprawi, iż dom będzie przyciągał uwagę.

  Warto wybrać ciekawą elewację. Jeżeli macie jakiś pomysł, ale nie potraficie go dobrze zwizualizować, to możecie udać się do firmy zajmującej się wykonywaniem projektów elewacji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane