logo
logo
logo
logo
Targi TRAKO

Targi TRAKO 2023 – debaty i promocja branży
Opublikowano: 28 września 2023

Międzynarodowe Targi TRAKO 2023 w Gdańsku to jedno z największych wydarzeń branży transportowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku przyciągają setki wystawców i tysiące odwiedzających, zainteresowanych nowościami w branży i przyszłością sektora. Podczas ostatniej edycji nie zabrakło ważnych, merytorycznych głosów, jak również wystawców, którzy umiejętnie promowali swoją ofertę.

Tak duże zainteresowanie Targami TRAKO wynika z obserwowanych obecnie trendów. Kolej doskonale wpisuje się we współczesne trendy. Jako najbezpieczniejszy, a zarazem najbardziej ekologicznym środek transportu, nie traci na popularności. Mało tego, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej wydaje się odporna na kryzysy i ma potencjał do rozwoju. Stale słyszy się o kolejnych inwestycjach i innowacyjnych rozwiązaniach sprzyjających szybkości i komfortowi podróży oraz neutralności klimatycznej.

Imponująca ekspozycja w rozległej przestrzeni

Tragi TRAKO, odbywające się w tym roku w dniach 19−22 września, przyciągnęły liczne grono ekspertów, przedstawicieli branży, prezentujących swoją ofertę, jak i odwiedzających, którzy chcieli zaktualizować swoją wiedzę na temat kolejnictwa i nowinek z sektora. Nic dziwnego – rozległy teren 6 hal wystawienniczych i zewnętrznych torów o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. pozwolił przyjąć licznych wystawców, dając im pokaźną przestrzeń z przeznaczeniem na ekspozycje.

Tak przestronna strefa targowa zgromadziła ponad 600 wystawcom z 30 krajów, którzy zaprezentować swoją ofertę, ze szczególnym akcentem na premiery i nowatorskie produkty oraz usługi. Udział w targach TRAKO był doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z dorobkiem branży kolejowej, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów z kontrahentami.

Dyskusje, prezentacje i atrakcje

Oprócz prezentacji specjalistycznego sprzętu i nowoczesnych rozwiązań, podnoszących jakość kolejnictwa, ważnym punktem wydarzenia były liczne debaty poświęcone roli kolei. Dyskutowano m.in. o zapewnieniu bezpieczeństwa Europy, jak również możliwościach w zakresie oszczędzania energii w zespołach trakcyjnych.

Nie zabrakło też atrakcji, które wzbogaciły tegoroczną edycję TRAKO i przyciągnęły wielu uczestników. W tym roku odwiedzający targi mieli również możliwość przejażdżki lokomotywą wodorową bydgoskiej Pesy.

Kreatywność popłaca

Wystawcy tegorocznej odsłony targów nie mogli narzekać na brak zainteresowania. Niektóre stoiska cieszyły się wyjątkową popularnością. To zasługa przemyślanej prezentacji, atrakcyjnego designu oraz kreatywnego podejścia wystawców do promocji oferty i przybliżenia działalności. W tym roku wiele ekspozycji pozytywnie zaskoczyło i przyciągnęło tłumy. Niewątpliwie targi dowiodły skuteczności zespołów marketingowych, które zaprezentowały umiejętności na najwyższym poziomie.

Atrakcyjne stoiska to większa szansa na sukces

Niektórzy wystawcy szczególnie wyróżniali się na tle pozostałych firm. Część podmiotów postawiła na wyjątkową obsługę odwiedzających, poczęstunek i świeżo parzoną kawę dla gości. Na tak apetyczne przyjęcie mogli liczyć zainteresowani ofertą PKP Intercity, PKP Polskich Linii Kolejowych czy spółki PGE Energetyka Kolejowa.

POL-MIEDŹ TRANS

Inne przedsiębiorstwa postanowiły zwrócić uwagę odwiedzających, stawiając na bardziej merytoryczne atrakcje. Przykładem mogą być stoiska spółki POL-MIEDŹ TRANS i Urzędu Transportu Kolejowego, na których zainteresowanym mieli możliwość skorzystania z symulatora kolejowego. Taki bonus okazał się nie lada atrakcją. Nie brakowało chętnych, którzy zapragnęli podjąć wyzwanie i pod okiem instruktorów poznać tajniki pracy maszynisty. Stoisko POL-MIEDŹ TRANS dodatkowo przyciągało uwagę oryginalnym designem, obok którego nie dało się przejść obojętnie. Zostało ono zaprojektowane na wzór lokomotywy i kontenera służącego do przewozu towarów. Oryginalny projekt pozytywnie wyróżniał się podczas targów, a jak wiadomo przyciągnięcie uwagi i doprowadzenie do kontaktu to połowa sukcesu. Dzięki wizualnemu konceptowi nawiązującemu do profilu swojej działalności firma z daleka wzbudzała zainteresowanie gości targów, którzy zaciekawieni, na miejscu chętnie dopytywali o szczegóły transportu intermodalnego i ofertę spółki.

Ciekawie zaprezentowały się także firmy specjalizujące się w produkcji foteli na potrzeby kolejnictwa, m.in. RECARO. Możliwość wypróbowania najnowszych produktów i odpoczynku w trakcie zwiedzania była dla odwiedzających wielce kusząca.

Monika Głogowska

zdjęcia: TRAKO 2023

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Jak wyróżnić firmę na targach

Jak wyróżnić swoją firmę na targach?...

Udział w targach i konferencjach może być doskonałą strategią...
transport kolejowy

Rodzaje transportu kolejowego i ich charakter...

Transport kolejowy, inaczej nazywany transportem szynowym, jest istotn...
MSPO 2020

MSPO bez zmian...

Przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego z...
Zhejiang

Markowe produkty z prowincji Zhejiang w Warsz...

W Warszawie odbyła się kolejna edycja międzynarodowych targów...