• Menu

  Tanie paczki kurierem do Anglii

  Tanie paczki kurierem do AngliiW ciągu ostatnich kilkunastu lat wysyłanie z Polski przesyłek zagranicznych stało się niezwykle popularne.

  Zakupy w internetowych sklepach, korzystanie ze zdalnych usług przedsiębiorstw czy po prostu przesyłanie paczek do rodziny i znajomych, mieszkających w innym kraju sprawiają, że rynek ten rośnie w zawrotnym tempie.

  Niektórzy jednak często obawiają się dodatkowych opłat związanych z wysyłką za granicę. W jaki sposób więc, należy nadać paczkę, aby całkowity koszt przesyłki był jak najniższy?

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat wysyłanie z Polski przesyłek zagranicznych stało się niezwykle popularne. Zakupy w internetowych sklepach, korzystanie ze zdalnych usług przedsiębiorstw czy po prostu przesyłanie paczek do rodziny i znajomych, mieszkających w innym kraju sprawiają, że rynek ten rośnie w zawrotnym tempie. Niektórzy jednak często obawiają się dodatkowych opłat związanych z wysyłką za granicę. W jaki sposób więc, należy nadać paczkę, aby całkowity koszt przesyłki był jak najniższy?

  Poczta czy kurier?

  Decydując się na wysłanie przesyłki za granicę, możemy skorzystać zarówno z usług Poczty Polskiej jak i z jednej z licznych dostępnych na rynku firm kurierskich. Paczki kurierskie zdecydowanie lepiej sprawdzą się w sytuacji, w której zależy nam na szybkim dostarczeniu przesyłki do odbiorcy. Paczka wysłana w ten sposób do Wielkiej Brytanii, dotrze do miejsca docelowego maksymalnie w ciągu pięciu dni. Niektóre firmy w swojej ofercie posiadają również opcję ekspresowej wysyłki do tego kraju, gdzie przesyłka dostarczona zostaje w ciągu czterdziestu ośmiu godzin. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie rozwiązanie będzie odpowiednio więcej kosztować.

  Po przekroczeniu wagi 1 kg zarówno cena wysyłki paczki pocztowej i kurierskiej jest bardzo zbliżona. Należy jednak pamiętać, że firmy kurierskie często udostępniają inne usługi, które mogą być szczególnie przydatne przy przesyłkach zagranicznych. Dodatkowe ubezpieczenie paczki, która może być narażona na zaginięcie czy opcja spedycyjna „od drzwi do drzwi” to tylko jedne z nielicznych propozycji oferowanych przez kurierów.

  Wysyłka większych paczek

  O ile dostarczenie tradycyjnej wielkości paczki za granicę nie będzie stanowić żadnego problemu, o tyle w przypadku przesyłek mających powyżej 20 kg wysyłka może sprawić nieco kłopotu. Usługi Poczty Polskiej nie obejmują przesyłki paczek o większej wadze. Na pomoc przychodzą więc firmy kurierskie. Warto tutaj skorzystać z serwisu brokerskiego https://www.flypak.pl pośredniczącego pomiędzy kurierem a adresatem. Użytkownicy po wpisaniu konkretnych danych na temat swojej przesyłki (waga, wymiar czy wymagane kwestie bezpieczeństwa), mogą szybko odnaleźć kurierów, którzy najtaniej dostarczą paczkę do celu.

  Zaletą portalu jest również możliwość opłacania przesyłki online. Poprzez serwis można też na bieżąco śledzić poszczególne kroki związane z wysyłką i monitorować jej trasę. Znalezienie właściwej firmy kurierskiej, która doręczy paczkę mającą nawet kilkadziesiąt kilogramów nie będzie już sprawiać większych kłopotów.

  Tanie paczki do Anglii

  Emigracje zarobkowe Polaków oraz częste wyjazdy młodych osób na studia do Anglii sprawiły, że zdecydowanie wzrosło zapotrzebowanie na wysyłki do tego kraju. Do największych miast zamieszkiwanych obecnie przez Polaków należy Londyn, Luton, Manchester, Belfast, Birmingham, Glasgow, Edynburg oraz Southampton. Tanie wysyłki do Wielkiej Brytanii oferuje wiele powszechnie znanych firm kurierskich, chociażby UPS, DHL czy FedEX.

  Każda z nich udostępnia opcję dodatkowego ubezpieczenia, które obejmuje całkowity zwrot wartości paczki w przypadku jej zaginięcia. Kuriera można zamówić online bezpośrednio do domu, następnie opłacić przesyłkę i śledzić jej trasę. Po doręczeniu paczki, adresat otrzyma smsa z informacją o dokładnej godzinie dostarczenia paczki do odbiorcy. Przed przesłaniem paczki należy jednak pamiętać o tym, że ostateczna cena wysyłki zależna będzie od wymiaru i wagi przesyłki. Warto więc porównać ofertę kilku firm kurierskich, aby wybrać tę, która najlepiej sprosta naszym wymaganiom.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane