• Menu

  Jak długo idzie paczka z Anglii do Polski?

  Przy wysyłaniu paczki z Anglii do Polski zazwyczaj najważniejszy jest czas. Niezależnie od zawartości przesyłki każdy chce, żeby jak najszybciej trafiła do adresata. Cierpliwość nie jest mocną stroną nowoczesnego społeczeństwa. Dlatego firmy kurierskie starają się podać jak najdokładniej czas realizacji usługi. Zatem jak długo idzie taka paczka i co wpływa na długość oczekiwania?

  Mimo że Anglię i Polskę dzieli kilka tysięcy kilometrów, paczki są dostarczane bardzo szybko. Pozwalają na to transport lotniczy oraz lądowy. Kurierzy pracują dzień i noc, po to, aby przesyłki jak najszybciej dotarły do odbiorcy.

  paczka z Anglii do Polski

  Szybkie paczki z Anglii do Polski – jak to wygląda w praktyce?

   – Wszystkie sprawdzone firmy kurierskie deklarują, że dostarczą paczki z UK do Polski w ciągu od czterech do pięciu dni roboczych – wyjaśnia ekspert firmy Euro-Paka. Czas realizacji usługi liczy się od momentu odebrania przesyłki z Anglii do Polski przez kuriera. Niektóre firmy odbierają pakunki nawet w kilka godzin po zgłoszeniu zamówienia. W innych przypadkach kurierzy przyjeżdżają dopiero na drugi dzień.

  Czas oczekiwania na kuriera z Anglii do Polski

  Mimo optymistycznych deklaracji firm kurierskich czas dostarczenia przesyłki może znacząco się wydłużyć. Bezpośrednią przyczyną są weekendy, dni wolne od pracy oraz święta, w które zlecenia nie są realizowane.

  Przykładowo, jeśli zamówisz usługę kuriera w piątek wieczorem lub w dzień wolny, kurier przyjedzie po nią dopiero w najbliższy dzień roboczy. To samo dotyczy dnia dostarczenia paczki. Jeśli nawet firma odbierze od Ciebie paczkę przed weekendem, musisz liczyć się z tym, że nie zostanie ona dostarczona w poniedziałek, tylko w trzeci lub piąty dzień roboczy.

  Innym czynnikiem wpływającym na czas pracy kurierów jest liczba zamówień. W czasie okołoświątecznym liczba przesyłek znacząco wzrasta, przez co firmy mają bardzo dużo pracy. W takich sytuacjach paczki z UK do Polski mogą dotrzeć później niż zazwyczaj.

  W trakcie trwania wyjątkowych sytuacji, np. pandemii, musisz liczyć się z tym, że niektóre firmy kurierskie mogą mieć dodatkowe opóźnienia w dostawie.

  Jak szybciej wysłać paczki z UK do Polski?

  Istnieje kilka sposób na przyspieszenie całego procesu. Jedną z możliwości jest wybranie przewoźnika, który deklaruje jak najszybsze odebranie przesyłki od nadawcy.

  Niektóre firmy kurierskie obiecują, że w dni robocze odbierają paczki od klientów do kilku godzin po złożeniu zamówienia. Dzięki temu już tego samego dnia wieczorem Twoja przesyłka może być w magazynie, a stamtąd trafić do transportu.

  Dobrym pomysłem jest wysłanie paczki w poniedziałek. Istnieje wówczas duża szansa, że przesyłka trafi do odbiorcy jeszcze w tym samym tygodniu.

  Przestrzeganie regulaminu wpływa na czas dostarczenia

  Jeśli nie chcesz opóźnień w dostawie Twojej paczki, musisz odpowiednio nadać i spakować paczkę. Do obliczenia ceny paczki z Anglii do Polski potrzebne Ci będą wymiary przesyłki (w tym jej waga). W kalkulatorze pośrednika trzeba umieścić potrzebne informacje. Po kliknięciu przycisku na stronie wyświetlą się wszystkie oferty.

  Po wybraniu odpowiedniej usługi zostaniesz przeniesiony do formularza. Tam należy uzupełnić dane nadawcy oraz odbiorcy. Zwróć uwagę na to, czy podajesz prawidłowy adres korespondencyjny oraz numer telefonu. Jakiekolwiek błędy w tym obszarze mogą przyczynić się do opóźnień w dostawie.

  Dodatkowo zapoznaj się z instrukcją prawidłowego pakowania przesyłki. Postępuj według poleceń, aby firma kurierska nie odmówiła Ci realizacji usługi. Unikaj łączenia kilku paczek za pomocą folii stretch. Nie umieszczaj w nich zakazanych substancji.

  Jeśli zależy Ci na czasie, wystrzegaj się też niestandardowych gabarytów. To czynniki, przez które czas dostawy może znacząco się wydłużyć, a do kosztów usługi mogą zostać naliczone dodatkowe kwoty.

  Jedna odpowiedź do “Jak długo idzie paczka z Anglii do Polski?”

  1. Patryk pisze:

   Ja wysyłałem w taki sposób i muszę przyznać że byłem całkiem zadowolony

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane