• Menu

  Szybkie rozwiązanie gdy bank odmówi udzielenia pożyczki

  Niespodziewane wydatki prędzej czy później spadają na każdego, a kto nie jest na nie przygotowany ten przeważnie nie ma innego wyjścia jak pożyczyć. Nie zawsze da się u rodziny czy przyjaciół. Gdy bank lub SKOK odmówił pożyczki to pozostaje już tylko lub instytucja pozabankowa. Jak wybrać najlepszą opcję? I jak nie trafić na oszusta?

  Pożyczki  pozabankowe nadal nie są dobrze znane komsumentom. Panuje przeświadczenie, że z reguły trafia się na oszusta albo na lichwiarza. A jak jest w rzeczywistości? Otóż, można trafić na lichwiarza i na oszusta jednocześnie, ale wcale nie jest to regułą i coraz szybciej odchodzi w przeszłość. Rynek jest już bowiem pełny uczciwych ofert, choć nieco droższych niż bankowych, jednak zupełnie bezpiecznych i rekomendowanych przez choćby takie instytucje jak Związek Firm Pożyczkowych.

  Jest kilka prostych kroków jakie należy podjąć aby mieć pewność, że cały proces zadłużenia przebiegnie gładko i bez niespodzianek. Po pierwsze – należy zweryfikować firmę w Rejestrze Firm Pożyczkowych, w tymże rejestrze funkcjonują tylko legalnie działające firmy z prawdziwymi danymi. Po drugie – należy sprawdzić warunki umowy, kwotę do zwrotu, zasady spłaty, zasady windykacji (niektóre firmy mogą niepokoić dłużnika w pracy). Po trzecie – należy zadbać o bezpieczeństwo podczas czynności online jak składanie wniosku czy weryfikacja danych osobowych.

  A dlaczego firma pożyczkowa?

  Jest to pytanie, którego na pewno nie zadają sobie dłużnicy będący wpisani w bazie Biura Informacji Kredytowej, bowiem wszystkie banki z obowiązku sprawdzają historię klientów starających się o kredyt. Każdy kto miał w niedalekiej przeszłości problemy z zadłużeniami w bankach czy innych instytucjach, nie dostanie nawet najmniejszego kredytu. Instytucje pożyczkowe oczywiście również mogą, ale nie muszą przeprowadzać takiej weryfikacji.

  Na rynku działają takie firmy, które deklarują, że takich analiz na swoich klientach nie przeprowadzają. Kolejnym warunkiem nie do przeskoczenia w tradycyjnym banku jest zaświadczenie o zatrudnieniu. Jeśli klient pracuje na czarno lub na umowę inną niż o pracę, również może zostać odesłany z kwitkiem. Firmy chwilówkowe mają inny stosunek i wymagają jedynie potwierdzenia swoich przychodów. Nie wymagają żadnych dokumentów, które mają określać wysokość i legalność przychodów. W końcu szara strefa w Polsce zatrudnia pokaźną rzeszę ludzi.

  Uwadze nie umknie również łatwość uzyskania pożyczki. Całość formalności bez kłopotu można załatwić online. Wysłanie wniosku, weryfikacja i reszta kroków przebiega gładko, a pieniądze na koncie w najlepszym wypadku można mieć już w 15 minut od wysłania wniosku o pożyczkę.

  Popularnym sposobem na znalezienie pożyczki jest skorzystanie z portalu konsolidującego pożyczkodawców. Można na nim nie tylko namierzyć najlepszą ofertę, ale również sprawdzić, które firmy oferują darmową pierwszą pożyczkę, a także poczytać ciekawe porady o pożyczkach itd. Dzięki naturalnej konkurencji jaka się między portalami odbywa, ich administratorzy dokładają wszelkich starań aby przyciągnąć czytelników. Gwarantuje to wysoki poziom artykułów, wiadomości i narzędzi.

  Firma pożyczkowa czy parabank?

  Na wstępie należy zaznaczyć, że są to dwa różne modele biznesowe. Firmy pożyczkowe w zasadzie działają online i są legalnie zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Kapitałem obracają swoim własnym, nie przyjmują pieniędzy od klientów w formie lokat i podobnych. Jedyną więc usługę jaką oferują to po prostu pożyczka krótkoterminowa lub długoterminowa na okres maksymalnie kilkunastu miesięcy.

  Parabanki prowadzą już znacznie szerszą działalność i niestety nie do wszystkich mają prawo. Przywilej przyjmowania pieniędzy na lokaty mają banki gdyż są objęte nadzorem komisji finansowych. Parabanki pod taki nadzór nie podlegają i stanowczo za często prawo naginają. Konsekwencjami są podobne zdarzenia jak po dziś dzień niewyjaśniona afera Amber Gold. Tysiące poszkodowanych nigdy nie odzyska oszczędności życia.

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny nie obejmuje swoją ochroną klientów, którzy z usług parabanków korzystają na własne ryzyko. Choć głównego sprawcę całego zamieszania udało się ująć i zamknąć w więzieniu, to niestety prokuratura wraz z innymi instytucjami nie miała możliwości odnaleźć wszystkich pieniędzy jakie klienci oddali do dyspozycji temu parabankowi.

  2 odpowiedzi na “Szybkie rozwiązanie gdy bank odmówi udzielenia pożyczki”

  1. Marta pisze:

   Niestety mam złe doświadczenia z parabankami. Niestety dużo w tym mojej winy.

  2. ula pisze:

   Ja bym szybko skorzystał z ferratum banku, tam nie ma problemu, bez papierologii i w 15 minut się załatwi pożyczkę na dobrych warunkach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane