• Menu

  Trudne kredyty – jak z nich wyjść?

  Zdecydowana większość ludzi w Polsce w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o zaciągnięciu kredytu. Kredyt w banku na dom lub mieszkanie, mniejsze zobowiązanie na remont bądź samochód czy niewielka kwota ratująca domowy budżet. Często decyzja o wzięciu kredytu jest decyzją w pełni świadomą i dobrze zaplanowaną. Czasami jednak to rozwiązanie może stać się pułapką, jeśli nieodpowiednio się z niego korzysta.

  kredyty

  Co robić, gdy ma się problemy ze spłatą zobowiązań?

  Wyjście z kłopotów finansowych może być czasem bardzo trudne, ale zawsze istnieje jakieś wyjście, więc nie ma co się na wstępie załamywać i zniechęcać. Pierwszym krokiem powinno być dokładne przeanalizowanie sytuacji finansowej i zestawienie swoich możliwości z istniejącymi zobowiązaniami. Innymi słowy, należy ustalić skalę problemu. Wbrew pozorom istnieje wiele opcji, z których można skorzystać przy wychodzeniu z długów. Najważniejszą sprawą jest odbieranie telefonów od instytucji pożyczkowych.

  Ignorowanie próby kontaktu to najgorsza droga, jaką można obrać, ponieważ pożyczkodawca widzi wówczas, że klient nie traktuje sprawy poważnie. Należy szczerze porozmawiać z doradcą, opowiedzieć o kłopotach i wspólnie spróbować znaleźć jakieś rozwiązanie. Instytucjom finansowym zależy wyłącznie na odzyskaniu swoich pieniędzy, więc są skore do negocjacji.

  Konsolidacja kredytów jako sposób na wyjście z długów

  Konsolidacja kredytów jest to nic innego jak jedna pożyczka, która jest połączeniem wszystkich zobowiązań w jedno. Kredyt zostaje rozłożony na dłuższy okres, w związku z czym rata jest niższa i tym samym łatwiejsza do spłaty. Pożyczkobiorca zyskuje czas, aby powoli wyjść na prostą.

  Oczywiście nie każdy kredyt konsolidacyjny musi być dobrym rozwiązaniem, dlatego należy dobrze przeanalizować swoją sytuację i możliwości, a także dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Na rynku istnieje również taki produkt jak chwilówka dla zadłużonych, która w niektórych przypadkach może się okazać trafionym pomysłem na wyjście z kłopotów.

  A co robić w przypadku egzekucji komorniczej?

  Oczywiście należy zapobiegać takim sytuacjom, ale jeśli jest już za późno to podobnie jak w przypadku banków czy firm pożyczkowych nie należy ignorować prób kontaktowania się przez instytucję. Szczera rozmowa jest w tym wypadku najważniejsza, ponieważ świadczy o dojrzałości, odpowiedzialności oraz chęci wyjścia z zadłużenia. Być może uda się dogadać z wierzycielem w sprawie zmiany warunków spłaty. Zawsze najpierw warto spróbować dojść do porozumienia zanim podejmie się inne kroki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane