• Menu

  Trudne kredyty – jak z nich wyjść?

  Zdecydowana większość ludzi w Polsce w pewnym momencie swojego życia zaczyna myśleć o zaciągnięciu kredytu. Kredyt w banku na dom lub mieszkanie, mniejsze zobowiązanie na remont bądź samochód czy niewielka kwota ratująca domowy budżet. Często decyzja o wzięciu kredytu jest decyzją w pełni świadomą i dobrze zaplanowaną. Czasami jednak to rozwiązanie może stać się pułapką, jeśli nieodpowiednio się z niego korzysta.

  kredyty

  Co robić, gdy ma się problemy ze spłatą zobowiązań?

  Wyjście z kłopotów finansowych może być czasem bardzo trudne, ale zawsze istnieje jakieś wyjście, więc nie ma co się na wstępie załamywać i zniechęcać. Pierwszym krokiem powinno być dokładne przeanalizowanie sytuacji finansowej i zestawienie swoich możliwości z istniejącymi zobowiązaniami. Innymi słowy, należy ustalić skalę problemu. Wbrew pozorom istnieje wiele opcji, z których można skorzystać przy wychodzeniu z długów. Najważniejszą sprawą jest odbieranie telefonów od instytucji pożyczkowych.

  Ignorowanie próby kontaktu to najgorsza droga, jaką można obrać, ponieważ pożyczkodawca widzi wówczas, że klient nie traktuje sprawy poważnie. Należy szczerze porozmawiać z doradcą, opowiedzieć o kłopotach i wspólnie spróbować znaleźć jakieś rozwiązanie. Instytucjom finansowym zależy wyłącznie na odzyskaniu swoich pieniędzy, więc są skore do negocjacji.

  Konsolidacja kredytów jako sposób na wyjście z długów

  Konsolidacja kredytów jest to nic innego jak jedna pożyczka, która jest połączeniem wszystkich zobowiązań w jedno. Kredyt zostaje rozłożony na dłuższy okres, w związku z czym rata jest niższa i tym samym łatwiejsza do spłaty. Pożyczkobiorca zyskuje czas, aby powoli wyjść na prostą.

  Oczywiście nie każdy kredyt konsolidacyjny musi być dobrym rozwiązaniem, dlatego należy dobrze przeanalizować swoją sytuację i możliwości, a także dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Na rynku istnieje również taki produkt jak chwilówka dla zadłużonych, która w niektórych przypadkach może się okazać trafionym pomysłem na wyjście z kłopotów.

  A co robić w przypadku egzekucji komorniczej?

  Oczywiście należy zapobiegać takim sytuacjom, ale jeśli jest już za późno to podobnie jak w przypadku banków czy firm pożyczkowych nie należy ignorować prób kontaktowania się przez instytucję. Szczera rozmowa jest w tym wypadku najważniejsza, ponieważ świadczy o dojrzałości, odpowiedzialności oraz chęci wyjścia z zadłużenia. Być może uda się dogadać z wierzycielem w sprawie zmiany warunków spłaty. Zawsze najpierw warto spróbować dojść do porozumienia zanim podejmie się inne kroki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane