• Menu

  Szkolne świadczenie ubezpieczeniowe dla dzieci – na co możesz liczyć?

  Polisa szkolna dla dzieci to uproszczone ubezpieczenie, które, wbrew nazwie, ma chronić dziecko zarówno na terenie placówki edukacyjnej, jak i poza nią. Dowiedz się, jak wysokie jest świadczenie ubezpieczeniowe dla dzieci i na co możesz liczyć dzięki niemu.

  Polisa szkolna dla dzieci

  Polisa szkolna dla dzieci

  Wszystkie dzieci uczące się w szkole mogą zostać objęte polisą szkolną. Często jest ona organizowana przez placówkę, więc składki są niższe i atrakcyjniejsze. To rodzaj uproszczonej polisy NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Świadczenie ubezpieczeniowe, które możesz dostać w jej ramach, obejmuje wszystkie uszkodzenia ciała i zdrowia dziecka, a także jego śmierć. W razie wypadku nie otrzymujemy maksymalnej kwoty, a jej procentową część zależną od poniesionej szkody. Jest to już jednak jakaś pomoc w finansowaniu leczenia malucha.

  Polisa szkolna jest tak skonstruowana, że chroni dziecko nie tylko w czasie przebywania na terenie szkoły. Świadczenie ubezpieczeniowe otrzymasz także, jeśli wypadek przydarzy się poza placówką. Dotyczy ona także dni wolnych od pracy oraz okresu wakacyjnego.

  Dodatkowe opcje w polisie szkolnej dla dzieci

  Polisa szkolna poza tymi podstawowymi elementami, typu złamania, uszkodzenie zdrowia, urazy, może obejmować także nietypowe schorzenia i problemy. Często spotykane opcje to zadośćuczynienie za czasową niezdolność do nauki, za porażenie prądem, wstrząśnienie mózgu czy nawet pogryzienie przez zwierzęta.

  Dodatkowe opcje rozszerzają maksymalnie polisę, co oznacza, że w wielu przypadkach dziecko może otrzymać pieniądze, dzięki czemu możesz liczyć na większą pomoc w finansowaniu jego leczenia. Warto zainteresować się dodatkowymi opcjami w polisie szkolnej.

  Świadczenie ubezpieczeniowe w polisie szkolnej

  Świadczenie ubezpieczeniowe może mieć różną wysokość. Wszystko jest zależne od tego, jaka jest kwota gwarantowana w zapisie umowy i kwota maksymalna. A to znów przekłada się na wysokość pojedynczych składek.

  Ponieważ składka ubezpieczeniowa jest z reguły bardzo niska – wynosi od mniej więcej 30 zł do około 40 zł rocznie – suma ubezpieczenia także nie jest szczególnie wysoka. Najniższe składki najczęściej dotyczą sumy ubezpieczenia w wysokości 10 tysięcy zł, w przypadku wyższych składek może być to więcej, ale nadal nie są to tak wysokie kwoty, jak w standardowych polisach na życie.

  Inne polisy dla dzieci

  Ubezpieczenie szkolne to podstawowa polisa, którą warto opłacać, głównie ze względu na niskie ceny. Czasami może być to ubezpieczenie grupowe, dla całej klasy/szkoły i składka będzie o wiele niższa. Warto z tego skorzystać, ale dodatkowo warto także wykupić inną polisę dla dziecka. W tym wypadku świadczenie ubezpieczeniowe może być naprawdę o wiele, wiele wyższe, dzięki czemu w razie nieszczęśliwego wypadku będziesz mieć więcej środków, by zadbać o zdrowie dziecka.

  Warto zastanowić się także nad polisą posagową. Niektóre towarzystwa proponują, by część z wpłacanych pieniędzy funkcjonowała jako ubezpieczenie, a część jako oprocentowane oszczędności, które będą procentowały na przyszłość dziecka. Kwotę ubezpieczenia potomek może uzyskać w momencie osiągnięcia pełnoletności, rozpoczęcia lub zakończenia studiów.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane