Świat innego jutra – jest serią architektonicznych kreacji rysunkowo-malarskich Filipa Kurzewskiego – absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Tytułem wystawy stała się seria ostatnio powstałych obrazów. Przelana na papier i płótno wizja budowli różni się od klasycznego myślenia architektonicznego. Jest światem fantazji i wyobraźni (indywidualnie odczytywana przez widza), który w połączeniu z inżynierską wiedzą przy użyciu artystycznych środków ekspresji daje ujście nazywanej przez twórcę „Architekturze Pragnienia”.
Magazyn Gospodarczy FAKTY, jako patron medialny wydarzenia zaprasza na wystawę prac oraz na wernisaż który odbędzie się w Skwerze Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a w Warszawie, 21 listopada o godz. 18.00. Wystawa Filipa Kurzewskiego trwać będzie do końca miesiąca.
Autor już od najmłodszych lat zajmował się rysunkiem. Jego dziecięce prace były projektami do tkanin unikatowych matki (Jolanty Pachowskiej – absolwentki ASP). Rezultat tej wczesnej współpracy po licznych wystawach w Europie (Polska, Finlandia, Niemcy, Austria) stał się dużym sukcesem w latach 90-tych w USA, będąc wystawiany m.in. w San Francisco, Oakland, Carmel, Los Angeles i Nowym Yorku. W trakcie tych wystaw wszystkie prace zostały sprzedane do prestiżowych prywatnych kolekcji.
Późniejsze prace Filipa Kurzewskiego można obejrzeć m.in. w publikacji naukowej poświęconej zjawisku street art’u – „Street Art. Między Wolnością a Anarchią.”, gdzie prezentowane są w sąsiedztwie prac rozpoznawalnego Banksy’ego.
Podłożem jego działania w rysunku są jednak doświadczenia architektoniczne. Tutaj można odwołać się m.in. do projektów : „Dolina Motyli” (projekt opublikowany we wcześniej przytoczonej publikacji „Street Art. Między Wolnością a anarchią”), projektu pływającego
hotelu „ Three Spirits” (publikowany poprzez Internet i magazyny w wielu krajach), oraz projektu grupowego „Nebula”, którego jest współautorem (III nagroda w ogólnoświatowym konkursie „Interconnection and Communication with the Islands of Today and Tomorrow” pod patronatem organizacji UIA i FPU – najbardziej prestiżowego konkursu wizjonersko-architektonicznego świata 2009 roku). Jest on również autorem projektów aranżacji wnętrz.
Twórca odbył indywidualny staż rzeźbiarski pod okiem prof. Adama Myjaka. Przez 10 lat uczył także rysunku architektonicznego przyszłych kandydatów na Wydział Architektury.
Obecnie jego prace rysunkowo-malarskie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Jego ostatnia wystawa indywidualna otwierała Festiwal Del coli w San Gemini ( Wlochy) i spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Tagi: Filip Kurzewski, Świat innego jutra, wystawa Kurzewskiego
Dodaj komentarz