• Menu

  Surowce naturalne, w które warto inwestować.

  Inwestycje można prowadzić w różnym zakresie. Mogą to być inwestycje stosunkowo najbezpieczniejsze, czyli lokowane w obligacjach i na lokatach, ale również te nieco mniej bezpieczne ale pozwalające na wyższą stopę zwrotu. Mam tutaj na myśli inwestycje na giełdzie, w waluty (Forex) oraz surowce.

  W tym artykule chcielibyśmy się skupić głównie na inwestycjach w surowce naturalne, analizując, czy można na nich zarobić, jeśli tak to w jakim okresie czasu i inwestując jakie środki.

  Do surowców najbardziej popularnych przy inwestycji, wyróżniamy oczywiście ropę naftową i złoto. Przeanalizujmy teraz jak wyglądał rynek tych surowców w ostatnich latach. Same analizy, możemy znaleźć na wielu branżowych serwisach, w tym także raporty zostały opublikowane przez firmę TMS Brokers – lidera brokerów maklerskich, dzięki którym ową inwestycję możemy przeprowadzić, a to za sprawą platformy inwestycyjnej tms.pl

  Inwestycja w Złoto

  Złoto od dłuższego czasu trzyma się na stałym, stosunkowo wysokim poziomie. Od lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, cena złota stopniowo i stale rośnie. Zauważalne są oczywiście pewne spadki i ponowne wzrosty, jednakże nie jest to obecnie raczej surowiec który byłby opłacalny do zakupu. Cena złota jest wysoka, i nie ma pewności czy nadal będzie rosnąć, zatem nawet potencjalny zysk nie jest zbyt wysoki przy obecnej cenie.

  Ropa naftowa

  Tutaj sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeszcze dwa lata temu, mieliśmy niezwykle wysokie ceny ropy. Spowodowane to było oczywiście windowaniem cen przez kraje arabskie, oraz otwartą polityką paliwową na linii USA – Rosja. Obecnie, gdy Rosja została objęta sankcjami za napaść na Ukrainę, a z Iranu zostało zdjęte embargo, otworzyło się nowe źródło z którego płynie duża ilość ropy naftowej, cena ropy spadła do poziomu sprzed kilkudziesięciu lat.

  Dawno nie było już tak taniej ropy na rynkach międzynarodowych jak jest to widoczne dzisiaj. To efekt polityki międzynarodowej i w pewnym stopniu chęci osłabienia Rosji, której gospodarka państwowa w dużej mierze opiera się właśnie na handlu ropą. jest to zatem bardzo dobry czas do zakupu ropy naftowej, tak aby można było ją sprzedać z zyskiem za 6, 12 a może 24 miesiące.

  4 odpowiedzi na “Surowce naturalne, w które warto inwestować.”

  1. Dominik pisze:

   w kwestii ropy jest sporo racji. obecnie jej cena jest tak niska, że jedyne co może sie stać to poszybować do góry. niemniej dla niektórych perspektywa 24 miesięcy to sporo czasu. większość oczekuje zysku w krótszym czasie. tym bardziej jak sie wdzi udane inwestycji liderów na xsocialu

  2. Adam pisze:

   Jak już kolega Dominik wspomniał, 2 lata czekania na jakikolwiek profit to trochę długo. Zamiast tego warto znaleźć coś, z czego można mieć całkiem wysoki zysk już po kilku miesiącach. Mówię tutaj np. o odsetkach z obligacji korporacyjnych, których oprocentowanie sięga nawet 10%, a wypłacane są nawet kwartalnie.

  3. hakte pisze:

   XTB, tam macie gwarantowany stop loss i opcję inwestowania w instrumenty oparte na różnych surowcach. Czy to jest temat dla każdego? Nie dla każdego – raczej dla znających ten rynek. Generalnie potencjał inwestycyjny jest spory, można z tego wiele wyciągnąć, moim zdaniem surowce są tematem dosyć przewidywalnym. A ile z tego wyciągniecie? To już zależne jest wyłącznie od was.

  4. markus pisze:

   Ropa, srebro, złoto – tzn. pochodne na nich oparte. Dacie radę w ten sposób całkiem nieźle zarobić, tylko wszystko musi być przemyślane. Co do systemu XTB – rzeczywiście polecam. Na demie możecie sprawdzić, czy się do tego nadajecie. To wcale nie jest trudne – wymaga po prostu podstawowej wiedzy, ale z drugiej strony nie każdy nadaje się do inwestowania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane