• Menu

  Studiuj biologię w Poznaniu

   20 IMG_9724bWydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma długą tradycję nauczania nauk przyrodniczych. Realizowane projekty są interdyscyplinarne i wpisują się w najnowsze trendy nauki światowej.

  Wydział zaangażowany jest w cztery konsorcja o zasięgu międzynarodowym i w pięć krajowych. W 2014 roku Wydział uzyskał prestiżowy tytuł Krajowego Narodowego Ośrodka Wiodącego (jako część Poznańskiego Konsorcjum RNA). Wydział Biologii UAM w Poznaniu posiada nowoczesny sprzęt i znakomitą kadrę, prowadzi specjalistyczne szkolenia, wykonuje ekspertyzy oraz oferuje doradztwo naukowe z zakresu biologii molekularnej, biologii sądowej, mikrobiologii, ekologii i biologii środowiska.

  Wydział prowadzi studia na czterech głównych kierunkach biologia, biotechnologia, ochrona środowiska i bioinformatyka. Studenci biotechnologii zdobywają wiedzę i umiejętności stosowania technik biologii molekularnej, biotechnologii i inżynierii genetycznej w ochronie środowiska, przemyśle i medycynie. Studenci ochrony środowiska poznają zasady analizy zagrożeń oraz kształtowania środowiska. Studia II stopnia kierunku biotechnologia i ochrona środowiska oferowane są w języku polskim i angielskim. Studia na kierunku bioinformatyka kształcą specjalistów od analizy danych biologicznych, genomiki spersonalizowanej (profilowania DNA człowieka pod kątem tolerancji na leki oraz podatność zapadania na choroby o podłożu genetycznym) i modelowania struktury przestrzennej cząsteczek biologicznych. Zajęcia prowadzone są we współpracy z Politechniką Poznańską.

  W tym roku otwarty został nowy interdyscyplinarny kierunek studiów II stopnia –neurobiologia, prowadzony we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu i Uniwersytetem Przyrodniczym im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu.

  www.biologia.amu.edu.pl

   

  Jedna odpowiedź do “Studiuj biologię w Poznaniu”

  1. ita pisze:

   ZDAJ MATURĘ!!! Nauka biologii poznań ezoterycznypoznan.pl/warto-wiedziec/125-znani-biolodzy-i-ich-osiagniecia-poleca-preply

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane