logo
logo
logo
logo

Liderzy Polskiego Biznesu – kim są?
Opublikowano: 22 marca 2017

Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej po raz kolejny wręczono statuetki tym, którzy najbardziej zasłużyli na tytuł „Lidera Polskiego Biznesu”. Finał konkursu Business Centre Club jak co roku stanowił część Wielkiej Gali Biznesu z udziałem przedsiębiorców, działaczy społecznych oraz tych, którzy angażują się w szeroko rozumiany rozwój kraju

W tym roku jurorzy konkursu „Lider Polskiego Biznesu” przyznali Złote Statuetki 11 spośród 23 nominowanych firm. Laureaci – Liderzy Polskiego Biznesu – z poprzednich lat, którym udało się utrzymać albo wręcz wzmocnić pozycję firmy, odebrali na scenie Teatru Wielkiego Diamenty do Złotych Statuetek. Diament w uznaniu za 20-letnią realizację misji BCC w regionie gdańskim otrzymał kanclerz Loży Gdańskiej Maciej Dobrzyniecki. Nagrody uhonorowanym przez BCC liderom wręczali m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński i poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski.

Podczas uroczystości ogłoszono również laureatów nagrody specjalnej, którą Business Centre Club postanowił uhonorować papieża Franciszka i kanclerz Niemiec Angelę Merkel. To na nich powoływał się w swoim wystąpieniu otwierającym galę prezes BCC Marek Goliszewski, opowiadając się za niezbędnym dialogiem, który łączy i otwiera na rozwój w każdej dziedzinie. – Sytuacje kryzysowe – apeluje papież – są ciężką próbą dla przedsiębiorców i ich nadziei. Nie można zostawić ich w potrzebie. Nadzieje i potrzeby polskich przedsiębiorców ulokowane są w zwiększeniu przez rząd ich poczucia bezpieczeństwa, wolności gospodarowania i godności – nawiązywał Goliszewski do słów papieża w kontekście gospodarki i zadań rządu.

Złotą Statuetkę BCC za wskazywanie roli, jaką odgrywają dziś przedsiębiorcy, którzy nie poddali się władzy pieniądza, ale traktują go jako narzędzie służące ludziom, prezes BCC wręczył papieżowi Franciszkowi w październiku ub.r. w Watykanie. Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, odczytał gościom uroczystości przygotowane w związku z wyróżnieniem przesłanie, w którym papież życzył polskim przedsiębiorcom, aby efekty materialne ich działalności przekładały się na osobisty dobrobyt, a zarazem stanowiły cegiełkę w dziele budowania lepszego świata. Z kolei kanclerz Angela Merkel – doceniona za intensywny rozwój polsko-niemieckich stosunków gospodarczych, handlowych i sąsiedzkich oraz stworzenie klimatu przychylności ze strony najwyższych władz Niemiec – w przekazanym podziękowaniu podkreśliła, że przyznane wyróżnienie traktuje jako wyraz uznania dla wszystkich, którzy w minionych dziesięcioleciach angażowali się na rzecz niemiecko-polskiego porozumienia, którzy je pielęgnują, kształtują i wypełniają życiem. Nagrodę specjalną w imieniu laureatki odebrał ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel.

Oprócz przedsiębiorczości i szeroko rozumianego wpływu na światową gospodarkę, BCC wyraziło szczególne uznanie dla zaangażowania społecznego i zastosowania idei odpowiedzialnego biznesu w praktyce, wręczając przy okazji gali Medale Solidarności Społecznej, które z rąk przewodniczącego Rady Głównej BCC i ks. bp Piotra Jareckiego odebrali: siostra Małgorzata Chmielewska, prezes Beata Drzazga, prezes Krzysztof Pruszyński oraz prezes Marcin Stan.

Atrakcją wieczoru, którego prowadzenie powierzono Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej i Grzegorzowi Miśtalowi, był występ poświęcony twórczości Sinatry. Jego utwory wykonał przed gośćmi gali BCC Mateusz Krautwurst. W programie uroczystości przewidziano również inne niespodzianki, m.in. pokaz mody Van Graaf we foyer teatru i pokaz mody Miss Egzotica oraz aukcję dzieł sztuki.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Kłody pod nogi przedsiębiorcom...

Wbrew zapowiedziom premiera Mateusza Morawieckiego, że państwo postara...
Laureaci konkursu Firma Dobrze Widziana z prezesem BCC Markiem Goliszewskim

BCC wypatrzyło dobrych przedsiębiorców do kon...

W warszawskim Pałacu Lubomirskich odbył się uroczysty finał dziewiątej...