logo
logo
logo
logo
Laureaci konkursu Firma Dobrze Widziana z prezesem BCC Markiem Goliszewskim

BCC wypatrzyło dobrych przedsiębiorców do konkursu Firma Dobrze Widziana
Opublikowano: 5 lipca 2018

W warszawskim Pałacu Lubomirskich odbył się uroczysty finał dziewiątej edycji konkursu Firma Dobrze Widziana. Nagrodzono 62 firmy. W spotkaniu, obok laureatów, uczestniczyli członkowie kapituły konkursu oraz osoby związane z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu.

Celem konkursu Firma Dobrze Widziana organizowanego przez Business Centre Club jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

Tytuł „Firma Dobrze Widziana” może otrzymać każdy członek Business Centre Club – przedsiębiorstwo prywatne, państwowe lub jego oddział. Może być to mała, średnia lub duża firma. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Istotnym elementem podlegającym ocenie jest polityka firmy wobec pracowników, w tym przestrzeganie zasad równouprawnienia, narzędzia i procedury wewnętrzne sprzyjające wyrównywaniu szans zawodowych kobiet i mężczyzn. Oceniana jest także skuteczność oraz metody komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy na temat jej społecznie odpowiedzialnych działań.

Bill Gates

W czasie uroczystości w Pałacu Lubomirskich w Warszawie prezes BCC, Marek Goliszewski, gratulował osiągnięć laureatom, tego, co robią i kim są. Podkreślił, że w tym roku tytuł Firma Dobrze Widziana jest ważny, bowiem opinie polityków na temat przedsiębiorców są bardzo różne. Na tle tych opinii ten tytuł tym bardziej się wyróżnia. – Powinniście się nim chwalić, a my także będziemy wykorzystywać wasz tytuł by pokazywać was, wasze firmy, przedsiębiorców jako społecznie odpowiedzialnych – mówił do laureatów Marek Goliszewski.

Przywołał również postać Billa Gatesa i jego działalność charytatywną. – To dobry przykład człowieka, który w swojej firmie robi dokładnie to, co wy robicie w swoich, na tyle, że dzisiaj Microsoft jest postrzegany nie tylko jako potentat branży, potężna korporacja międzynarodowa, ale też jako firma, która ma tak ułożone struktury i relacje z ludźmi, że jest się czym chwalić. Bill Gates oprócz tego, co zrobił dla swojej firmy, razem z żoną założył fundację, która przeznaczyła 50 mld dolarów, ¾ majątku państwa Gatesów, na pomoc dla potrzebujących.

Myślę, że to dobry przykład dla wszystkich przedsiębiorców w Polsce, abyśmy byli rzeczywiście społecznie odpowiedzialni. Tak na marginesie, w ciągu 27 lat członkowie BCC, również i państwo, przekazali w różnej formie, nie tylko finansowej, materialnej, ale także usług, szkoleń, porad prawnych, pomoc i wsparcie dla najbardziej potrzebujących na sumę ok. 1 mld złotych. Jesteśmy z tego bardzo dumni. A dzisiaj jesteśmy dumni z was, z tego, co robicie. Dziękuję i gratuluję – zakończył.

Venture philanthropy

Paweł Łukasiak, przewodniczący kapituły konkursowej, zwrócił uwagę uczestników finału konkursu Firma Dobrze Widziana na nową formę filantropii, czyli venture philanthropy, która przyszła do Europy z USA i dotarła też do Polski. Pod koniec listopada tego roku po wielu staraniach w naszym kraju ma odbyć się konferencja poświęcona temu zjawisku.

Prowadzący uroczystość red. Marek Kacprzak zaprosił obecnych na sali przedstawicieli firm do dyskusji i dzielenia się przykładami, jak działają lokalnie w obszarze społecznego zaangażowanie oraz przekazywania sobie rekomendacji. Przedstawiciele nagrodzonych firm mówili o swoich działaniach na polu mecenatu kultury (organizowanie wydarzeń kulturalnych, koncertów, wspieranie zabytków kultury przemysłowej, w tym kultury kolejowej), wspieraniu sportu (dużego i małego), ale też o projektach, które mają na celu uczeniu dzieci tego, czym jest gra fair play, wspieraniu edukacji (współpraca z uczelniami, wspieranie lokalnego szkolnictwa) czy o działaniach na rzecz obcokrajowców w Polsce, propagowaniu tolerancji i równouprawnienia.

IX edycję konkursu Firma Dobrze Widziana patronatem honorowym objęła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Źródło: BCC

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Prezydent podczas gali Pracodawca Przyjazny P...

[caption id="attachment_36605" align="alignleft" width="357"]...
Kapituła konkursu Renault

Przyjazna przestrzeń miejska dla Renault...

[caption id="attachment_36243" align="alignleft" width="373"]...

Kłody pod nogi przedsiębiorcom...

Wbrew zapowiedziom premiera Mateusza Morawieckiego, że państwo postara...