• Menu

  Sprytne inwestycje, które pomagają oszczędzać przez cały rok

  Oszczędzanie w obecnych czasach jest niezwykle ważne. Umiejętność mądrego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi wywiera nieraz ogromny wpływ na to, jak wygląda nasze codzienne życie. Czy są sposoby na to, by oszczędzać przez cały rok? Jakiego rodzaju rozwiązaniami warto się zainteresować, by nieustannie pomnażać swoje oszczędności? Z pewnością doskonałym pomysłem będzie wybór nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do lektury naszego wpisu!

  inwestycje

  Jak oszczędzać w Polsce?

  Oszczędności Polaków w ostatnim czasie z pewnością znacząco nie wzrastają, bo czasy, w których żyjemy, nie są czasami łatwymi. Na pewno jednak warto szukać pomysłów na to, jak z sukcesem oszczędzać w codziennym życiu – w tym przede wszystkim na wydatkach, których nie sposób ominąć.

  Jednym z podstawowych wydatków ponoszonych przez posiadaczy własnego domu będzie zapewnienie budynkowi właściwego komfortu grzewczego. Jeśli interesuje nas do tego aspekt ekonomiczny, z pewnością warto postawić na wybór zaawansowanych rozwiązań grzewczych. Szczególnie godnym zainteresowania tematem pozostaje fotowoltaika. O tym zaś, jakie korzyści będzie generować, przeczytać można w dalszej części naszego wpisu lub odwiedzając stronę N-Energia.pl.

  Inwestycja w OZE – oszczędzanie przez cały rok

  Jak oszczędzać, by żyć ze świadomością, że nie ponosi się zbyt wysokich kosztów, a do tego wybiera się rozwiązania stworzone z myślą o dbałości o środowisko naturalne? Doskonałym pomysłem będzie decyzja o zakupie i montażu nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej. Optymalnie dobrany do potrzeb energetycznych budynku system PV z powodzeniem zapewni pożądany komfort cieplny w obiekcie mieszkalnym, a do tego pozwoli całkowicie uniezależnić się od stale drożejących kosztów zużycia np. prądu.

  Oto prosty, a jaki efektowny sposób na to, by zdecydowanie obniżyć koszty nieustannie drożejących rachunków za energię elektryczną. Do tego wybór instalacji fotowoltaicznej pozwoli również na korzystanie z niedrogo podgrzanej wody użytkowej. Okres zwrotu z takiej inwestycji kształtuje się średnio na poziomie 5 lat. Jeśli weźmie się pod uwagę liczne korzyści z zastosowania systemu PV – zwrot poniesionych kosztów inwestycyjnych będzie można uzyskać naprawdę szybko.

  Dlaczego warto zainwestować w OZE?

  Odnawialne źródła energii zaliczane są do grupy opłacalnych inwestycji. Są świetnym i bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem zamiast lokaty. Skąd bierze się tak duża popularność inwestycji w OZE? Przede wszystkim stąd, że panele fotowoltaiczne działają przez cały rok, a zapotrzebowanie energetyczne nie jest jednakowe przez 12 miesięcy.

  Tym samym użytkownicy instalacji fotowoltaicznej mogą wyprodukowaną nadwyżkę energii elektrycznej przekazać do sieci zewnętrznej. Montaż odpowiednio dopasowanej do potrzeb instalacji PV pozwala znacznie zmniejszyć koszt utrzymania budynków mieszkalnych. Tego rodzaju proste inwestycje sprawiają, że można mówić o generowaniu wciąż rosnących oszczędności. Te zaś w obecnych czasach są niemal na wagę złota. O jakich kwotach mowa? Specjaliści z branży przekonują, że roczne oszczędności sięgać mogą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak przedstawiają się na przykład korzyści finansowe rolników posiadających instalację fotowoltaiczną i korzystających z jej funkcjonalności.

  Kiedy zwróci się inwestycja w fotowoltaikę?

  Czas zwrotu poniesionych kosztów inwestycyjnych na instalację systemu PV może być różnorodny. I choć średnio wynosić będzie od 5 do 7 lat, może się też nieco wydłużyć lub skrócić. Ta druga opcja będzie możliwa wówczas, gdy klient skorzysta z różnych form dofinansowania zakupu i montażu fotowoltaiki. Wbrew pozorom wybór dotacji jest naprawdę dość szeroki, a wśród propozycji atrakcyjnego dofinansowania znajdują się zarówno te dedykowane osobom prywatnym, jak i właścicielom firm.

  Do najpopularniejszych i zarazem najczęściej wybieranych form dofinansowania zaliczyć należy środki finansowe pozyskiwane z programu Mój Prąd lub te, które odliczyć można na podstawie ulgi termomodernizacyjnej. Dobrym pomysłem będzie też zaciągnięcie kredytu na bardzo preferencyjnych warunkach. Jedno jest pewne – dla chcącego nic trudnego. Warto szukać sposobów na to, by oszczędzać w codziennym życiu i generować dużo większe zyski niż na standardowych lokatach. Ich rentowność spada z miesiąca na miesiąc, a zyski z inwestycji w fotowoltaikę rosną i trend ten wcale nie zamierza stopować. Dla porównania: zysk z lokaty po 10 latach w 2020 roku wynosił około 6000 zł. W przypadku fotowoltaiki kwota była nawet ponad 8 razy wyższa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane