• Menu

  Jak bezboleśnie i systematycznie oszczędzać pieniądze?

  Regularne odkładanie pieniędzy pozwala wyrobić nawyk oszczędzania z myślą o zabezpieczeniu przyszłości. Nie wszystkie instrumenty finansowe są dobre dla osób z mniejszym kapitałem – zwłaszcza, gdy zależy im na zachowaniu 100% wpłaconych środków. Sprawdź, jak systematycznie oszczędzać i pomnażać zyski bez żadnego ryzyka.

  Oszczędzać może każdy – niezależnie od wysokości osiąganych dochodów. Podstawą jest wypracowanie nawyku systematyczności, aby móc regularnie odkładać pieniądze – choćby najmniejsze kwoty. Chociaż możliwości oszczędzania jest wiele, większość wybiera konto oszczędnościowe.

  Konto oszczędnościowe

  Konto oszczędnościowe – dlaczego to dobry wybór?

  Wiele osób decyduje się na konto oszczędnościowe nie bez powodu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wpisując się w tym samym w oczekiwania sporego grona Polaków.

  • Zarabianie już od pierwszej złotówki

  Konto oszczędnościowe nie stawia wymogów co do minimalnego depozytu potrzebnego do uruchomienia rachunku. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w przypadku osób zaczynających oszczędzać.

  Niezależnie od tego, jaką kwotę wpłacisz, zyski będziesz liczyć już od pierwszego dnia działania konta osobistego.

  • Swobodne wpłaty środków

  Od ciebie zależy nie tylko to, ile pieniędzy wpłacisz, ale i kiedy to zrobisz. Środki możesz wpłacać w dowolnym momencie – zawsze wtedy, gdy możesz sobie na to pozwolić.

  Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wpłacać pieniądze raz w miesiącu lub częściej – w zależności od tego, jaka jest aktualnie twoja sytuacja materialna.

  • Stały dostęp do pieniędzy

  Konto oszczędnościowe nie powoduje „zamrożenia” środków. Masz do nich stały i swobodny dostęp – możesz z nimi zrobić co chcesz i kiedy chcesz. Ponadto istnieje możliwość częściowej ich wypłaty bez utraty odsetek – będą one naliczane proporcjonalnie do kwoty pozostałej na koncie.

  • Bezpieczeństwo kapitału

  Środki zgromadzone na koncie oszczędnościowym są w 100% bezpieczne – zachowujesz je w całości, mimo zawirowań na rynku finansowym. Podobnie jest w przypadku, gdy bank ogłosi upadłość – masz prawo odzyskać wpłacone środki. W ramach gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego możesz uzyskać zwrot do 100 000 euro (liczy się łączna kwota zgromadzona na różnego rodzaju depozytach).

  Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe?

  Większość osób porównuje konta oszczędnościowe pod kątem wysokości oprocentowania. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre banki proponują odrobinę więcej, np. rosnące oprocentowanie wraz z powiększaniem się kapitału. Na takiej zasadzie funkcjonuje m.in. Konto Oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku, które – dzięki takiemu mechanizmowi – zwiększa motywację do odkładania pieniędzy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane