• Menu

  Sposoby na szybkie wystawianie faktur

  Prowadzenie własnego biznesu zabiera bardzo dużo czasu. Wiedzą o tym dobrze producenci programów do fakturowania. Aby uprościć i przyśpieszyć cały proces związany z przygotowaniem dokumentacji dla kontrahentów powstaje mnóstwo rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić czas pracy przy wystawianiu faktur. Na co zwrócić uwagę wybierając oprogramowanie do fakturowania? Jakie są sposoby na proste i funkcjonalne wystawianie faktur? Szczegóły w artykule.

  wystawianie faktur

  Opcje przyśpieszające fakturowanie, szybkość i funkcjonalność to podstawa

  Chcąc szybko przygotować dokumenty w firmie warto korzystać z narzędzia, które w tym pomoże. Potrzebny będzie więc dobry i sprawdzony program do wystawiania faktur. Jak poznać taki program? Warto przed zakupem licencji przetestować proponowane opcje, aby móc je dobrze przeanalizować i sprawdzić wykorzystanie w przedsiębiorstwie. Co może przyśpieszać fakturowanie? Na pewno uproszczenie operacji związanych z przygotowaniem dokumentacji i maksymalne jej zautomatyzowanie. Program do faktur może mieć wbudowany moduł pozwalający stwarzać kartotekę towarów czy klientów. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie gdy transakcje są świadczone powracającym klientom. Przy kolejnej sprzedaży przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z dodanego na magazyn towaru czy po wpisaniu numeru NIP firmy wyszukać klienta z utworzonej kartoteki. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy program pozwala na automatyczne pobieranie danych kontrahentów w CEiDG. Podobnie w przypadku wystawiania faktur w walucie np. na pobieranie średniego kursu waluty z bazy NBP. Funkcjami przyśpieszającymi fakturowanie może być również: wysyłka dokumentów do klientów e-mailem z poziomu programu, wystawiania faktur cyklicznych, generowanie plików JPK czy wystawianie faktur w obcym języku korzystając z wbudowanego tłumaczenia.

  Połączenie programu do fakturowania z magazynem – czy to możliwe?

  Jak najbardziej tak! Program, który pozwala wystawiać faktury i dodawać produkty z kartoteki towarów powinien mieć również wbudowany moduł magazynowy. Przyda się on z pewnością średniej wielkości firmą, które chcą się rozwijać i powiększać swoje zaplecze magazynowe. Przykładem programu łączącego fakturowanie z magazynowaniem jest program do faktur Faktura Small Business Handel. To program magazynowy od firmy Mega-Tech, która stawia na funkcjonalny i intuicyjny interfejs. Program FSBH jest prosty w obsłudze, dostosowany do przepisów na rok 2021 i z pewnością zostanie wykorzystany w przedsiębiorstwie, które sprzedaje towary, chce nimi zarządzać i nie martwić się inwentaryzacją. Program ma wiele opcji przyśpieszających wystawianie faktur. Producent oferuje również darmową wersję demonstracyjna, która umożliwia sprawdzenie wszystkich modułów. Chcąc zaoszczędzić czas na fakturowaniu i mieć dobre narzędzie do pracy w firmie warto je przeanalizować.

  Własna firma to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy przedsiębiorca musi zmagać się z coraz to nowszymi regulacjami prawnymi. Aby mieć wszystko pod kontrolą warto wyposażyć działalność w narzędzie, które jest aktualizowane i dostosowywane do obowiązujących przepisów. Firma Mega-Tech dba o to, by przedsiębiorca miał dostęp do najnowszych wersji oraz mógł nowocześnie i funkcjonalnie fakturować.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane