• Menu

  Social Media – jak tworzyć i planować dobre treści?

  kampania social mediaDobrze zaplanowane kampanie social media są doskonałą propozycją nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców, którzy chcą skutecznie promować swoje towary i usługi.

  Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób stworzyć i promować treści w social mediach.

  Skuteczna kampania social media – o czym należy pamiętać?

  W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że dobry marketer powinien nie tylko tworzyć wysokiej jakości treści, ale również analizować ich skuteczność. Dopiero dzięki systematycznej optymalizacji kampania social media przyniesie satysfakcjonujące efekty.

  Określenie grupy docelowej

  Przed stworzeniem dobrego contentu należy oczywiście poważnie zastanowić się nad wybraniem najkorzystniejszego kanału social media. Jeszcze kilka lat temu firmy do dyspozycji miały wyłącznie Facebooka, ale w dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Aby niepotrzebnie marnować energię, czas i pieniądze warto zastanowić się na których kanałach social media przebywają nasi potencjalni klienci. Ważne jest również to, aby wyznaczyć swój główny cel. Jeżeli ustalimy czego wymagamy od kampanii social media, to zdecydowanie łatwiej będzie tworzyć wartościowe treści i wybrać wskaźniki, którymi będzie można mierzyć efektywność.

  Dopasowanie contentu do kanału

  Bardzo dużym błędem wielu firm jest publikowanie identycznego contentu we wszystkich kanałach social media. Pamiętać należy o tym, że śmieszne filmy wideo inaczej będą odbierane na platformie Youtube albo na Facebooku niż w serwisie LinkedIn, który powinien być wykorzystany jedynie do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Aby kampania social media odniosła sukces, to wszystkie treści muszą być dopasowane indywidualnie do danego kanału.

  Jaka długość postu?

  Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z social media nie zdają sobie sprawy z tego, że długość publikowanego postu ma bardzo duże znaczenie. Publikowane artykuły nie mogą być za długie, ponieważ będą one pomijane przez czytelników. Bardzo wiele serwisów (np. Twitter) narzuca ograniczenia, dlatego też warto dopasować się do przyjętych trendów.

  Oryginalna grafika

  Pomysłowa grafika jest najlepszym wabikiem na potencjalnych czytelników, dlatego też warto skorzystać z jej dobrodziejstwa. Oryginalne zdjęcia i grafiki odgrywają ważną rolę nie tylko na Instagramie i serwisie Pinterest. Warto postawić na zdjęcia naturalne, które przynoszą zdecydowanie lepsze wyniki niż typowe fotografie stockowe. Warto również skorzystać z pomocy doświadczonych grafików, którzy pomogą nam przygotować wartościowe grafiki.

  Dobre i unikalne treści

  Aby kampania social media odniosła sukces publikowane treści nie mogą być monotonne. Pokazywanie cały czas tych samych produktów, jak łatwo się domyśleć nie przynosi satysfakcjonujących wyników. Warto postawić na unikalny content, którego nie można znaleźć na konkurencyjnych kanałach. Aby przyciągnąć czytelników należy również na bieżąco śledzić wszystkie nowinki w branży i dostosowywać treści do aktualnych trendów.

  Jedna odpowiedź do “Social Media – jak tworzyć i planować dobre treści?”

  1. Konsorcjum Finansowe pisze:

   Określenie grupy docelowej to podstawa 🙂 Im lepiej określimy, tym bardziej zaakcentujemy swoją obecność w social mediach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane