• Menu

  Jak skacze się ze spadochronem w tandemie?

  Skoki spadochronoweSkoki spadochronowe w tandemie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To dzięki nim możemy doznać emocji, które dotychczas były zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych skoczków spadochronowych.

  Jeżeli chcesz przetestować swoją odwagę oraz przeżyć niesamowitą przygodę, to propozycja przeznaczona właśnie dla Ciebie!

  Początki skoków spadochronowych w tandemie to przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy do użytku wszedł pierwszy spadochron tandemowy wraz z odpowiednimi akcesoriami, czyli specjalną uprzężą tandemową. Skoki w tandemie dotarły do Polski w latach dziewięćdziesiątych i obecnie są one dostępne w wielu miastach w Polsce.

  Na czym polega skok w tandemie?

  Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się w dwójkę – uczestnicy to pilot tandemu oraz pasażer. Pilotem jest instruktor posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie skoków spadochroniarskich i to jego zadaniem jest dbanie o techniczną stronę tej niecodziennej rozrywki. Pasażer z kolei nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia. Nie musi również uczestniczyć w szkoleniach czy badaniach lekarskich.

  Pilot z pasażerem połączeni są uprzężą tandemową. To specjalna uprząż gwarantująca pasażerowi pełne bezpieczeństwo, ponieważ w trakcie lotu jest dzięki niej cały czas złączony z pilotem. Na plecach pilota znajduje się z kolei spadochron tandemowy – dwuosobowy spadochron z automatem, co przekłada się na najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  Swobodne spadanie bez ograniczeń

  Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoku tandemowego jest swobodne spadanie, czyli spadanie bez otwartej czaszy spadochronu. Wtedy uczestnicy skoku lecą z prędkością dochodzącą 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi! To jedyna tego rodzaju okazja, żeby odczuć na własnej skórze emocje związane ze spadaniem bez żadnych ograniczeń.

  Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. Przy 3000 metrach to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund. Wobec tego wtedy, gdy wybierzemy skok z 4000 metrów, możemy przez dłuższy czas rozkoszować się niezwykłym momentem spadania w przestworzach.

  Gdy uczestnicy tandemu znajdą się na odpowiedniej wysokości, wtedy pilot tandemu otwiera czaszę spadochronową. Wtedy przez kilka minut spadamy już wolniej i możemy oglądać piękne widoki. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie musimy obawiać się o ryzyko kontuzji.

  Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

  Skoki spadochronowe w tandemie wcale nie są takie drogie, jak może nam się wydawać. Ceny rozpoczynają się od 500 złotych za skoki z 3000 metrów, natomiast za skok z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy również zdecydować się na usługę filmowania skoku, aby otrzymać niezwykłą pamiątkę. To wydatek około 250 złotych.

  Na niesamowite skoki tandemowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, którego baza znajduje się na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane